3. Левски не вкара гол на Царско село (ВИДЕО)

Левски не вкара гол на Царско село (ВИДЕО)

Гостите пропуснаха победата на "Герена"

Левски не можа да победи Царско село в генералната си репетиция за втория полусезон.

Последната контрола на „сините“ преди подновяването на шампионата приключи при равенство 0:0.

Добрата новина за наставника им Станимир Стоилов е, че сред титулярите след дълго отсъствие заради контузия се завърна Георги Миланов, който се появи като резерва в предишната контрола срещу Пирин, докато навършилият преди 3 месеца 17-годишна възраст вратар Пламен Андреев застана под рамката и получи капитанската лента.

Проверката стартира с отличен шанс за гостите, които можеха да открият резултата още във втората минута, след като именно Андреев излезе напред, за да изчисти топката, но не го направи по най-добрия начин.

Тя стигна до Валентино Пулиезе и той стреля, ала не съумя да улучи празната врата. В 16-ата минута Царско село имаше нова добра възможност за попадение. Седрик Каломбо проби отляво и намери Валентино Пулиезе, но от точката за дузпата той прати топката в… тъч.

Първият шанс за Левски дойде в 25-ата минута, когато Георги Миланов и Радослав Цонев комбинираха в наказателното поле. Завърналият се халф стреля с глава, но вратарят на гостите Хадми Ндиайе успя да спаси.

Постепенно Левски овладя инициативата, ала в 35-ата минута отново можеше да получи гол. Тогава Реди Каса напредна в шутира технично от дистанция към далечния ъгъл, но топката срещна лявата греда.

В 42-ата минута Ради Цонев стреля директно от свободен удар пред наказателното поле, но топката профуча над напречната греда.

Така първата част приключи без попадения, а във втората опасности пред двете врати почти липсваха.

Отново Левски беше отборът, който владееше повече топката и по-често поглеждаше към вратата на съперника, но до удари почти не се стигаше.

В 66-ата минута се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на гостите. „Сините“ поискаха дузпа, след като топката се отби от ръката на резервата на „царете“ Юсуфа Яфа, но съдията даде знак играта да продължи.

В 75-ата минута Асен Митков нанесе хубав изстрел, но след последвалия рикошет до гол не се стигна, а в 77-ата резервата Стефано Палмучи стреля опасно, но Килиан ван дер Каап изчисти пред голлинията, а после влезлият от пейката Давиде Чиполети не успя при добавката.

Пет минути преди края на редовното време друга резерва на гостите - Алесандро Мартела, си изкара втори жълт и съответно червен картон, заради което преждевременно напусна терена.

Тъй като обаче срещата е контролна, той бе заменен и двата отбора завършиха спаринга при числено равенство на терена, а и на светлинното табло – 0:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Килиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров, 27. Асен Митков;

Резерви: 99. Ивайло Неделчев, 32. Марио Дадаков, 31. Слави Чакъров, 2. Стелиън Георгиев, 39. Атанас Килов, 38. Ивайло Марков, 35. Любомир Тодоров, 34. Димитър Андонов, 37. Божидар Костадинов, 36. Васил Димитров;

Треньор: Станимир Стоилов;

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Хадим Ндиае - 8. Пламен Крумов, 16. Алесандро Копола, 6. Давиде Витурини, 44. Седрик Каломобо, 4. Валентино Пулиезе, 2. Жереми Петрис, 3. Пиер Зебли, 17. Давиде Масела, 93. Реди Каса, 11. Андрей Йорданов;

Треньор: Андреа Сасарин.

<

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)