3. Левски с нов успех, удари и ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Левски с нов успех, удари и ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Димитър Костадинов и Уелтън Фелипе носят успеха на сините в Бистрица

Отборът на Левски записа втора поредна победа от началото на пролетния дял на шампионата. В среща от 21-ия кръг сините надиграха с 2:0 като гости в Бистрица състава на ЦСКА 1948. Точни за тима на Станимир Стоилов в двете полувремена бяха Димитър Костадинов и Уелтън Фелипе. Мачът в Бистрица започна на много високи обороти, като първият удар към една от двете врати бе на Галин Иванов, но футболист в синьо изби в корнер във 2-ата минута.

В третата минута Мартин Петков прати топката във вратата на Иван Караджов, но съдията Васимир Ел-Хатиб посочи, че при шута на юношата на Левски негов съотборник е бил в засада и е повлиял пряко на играта, заради което и попадението не бе зачетено.

След 13 минути игра домакините стигнаха до 100-процентова възможност за гол. След пробив на Галин Иванов отляво, топката стигна до Георги Русев. Той успя да се измъкне от Николай Михайлов и опита да прати топката в мрежата, но Сонко Сундберг изби топката току преди голлинията, където бе и Хосе Кордоба.

Левски поведе в резултата в 23-ата минута. Патрик Габриел Галчев центрира отдясно, а Димитър Костадинов от малкото наказателно поле с глава прати топката в мрежата на Иван Караджов 0:1.

Този гол накара хората на Николай Киров да тръгнат по-смело в атака и в 28-ата минута домакините спечелиха пряк свободен удар на двайсетина метра от вратата на Левски. Мощният шут на Алекс Колев обаче срещна тялото на Венцислав Василев и не се стигна до опасност за „сините“.

Малко по-късно при едно центриране на Георги Русев отдясно се стигна до сблъсък между съотборниците Михайлов и Галчев и играта бе прекъсната за малко, но и двамата футболисти бяха в добро състояние и продължиха мача.

Десет минути преди края на редовното време на първата част Велтон проби от лявото крило към центъра и стреля с десния крак в близкия ъгъл на Караджов, но опитният страж улови топката без проблем.

В 41-ата минута след едно балонно центриране, Васил Шопов с глава свали топката към Галин Иванов. Той стреля от въздуха, но Михайлов плонжира и изби. Освен това, бе маркирана засада при играта на Шопов с топката.

Малко по-късно и Лазар Марин стреля от около 20 метра, но топката мина над вратата. До края на полувремето тимът на Николай Киров продължи да натиска, но Левски удържа аванса си и се прибра на почивката с гол аванс.

Втората част започна с натиск на домакините. В 49-ата минута Русев стреля добре от пряк свободен удар от далечна дистанция и се наложи Михайлов да избива в корнер. Три минути по-късно Филип Кръстев напредна прекрасно през центъра. Последва удар от границата на наказателното поле, но ударът му бе избит от защитник на ЦСКА 1948.

След това Марин Петков опита удар с левия крак от около 15 метра. Караджов не успя да улови веднага, но близо до него нямаше футболист на Левски и стражът хвана топката.

В 60-ата минута Уелтън вкара втори гол за Левски. Филип Кръстев открадна топката пред наказателното поле на Левски, напредна и подаде вляво на Уелтън Фелипе. Бразилецът направи няколко финта и с десния крак стреля неспасяемо във вратата на Иван Караджов -  0:2.

В следващите минути ЦСКА 1948 опита да упражни натиск към вратата на Левски в търсене на гол, но защитата на гостите беше на ниво и блокираше опитите на играчите на Николай Киров да стигнад до Николай Михайлов.

В 83-ата минута Денислав Александров стреля с глава в напречната греда на вратата, пазена от Николай Михайлов.

ЦСКА 1949 - Левски 0:2

0:1 Костадинов 23

0:2 Уелтън 60

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 12. Иван Караджов - 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 21. Венцислав Василев, 24. Лазар Марин - 37. Емил Мартинов, 22. Реян Даскалов - 10. Георги Русев (66' - 20. Ангел Бастунов), 68. Васил Шопов (45' - 7. Марио Топузов), 33. Галин Иванов (к) - 9. Александър Колев

Резерви: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 20. Ангел Бастунов, 11. Денислав Александров, 77. Крум Стоянов, 7. Марио Топузов, 90. Мартин Тошев

Старши треньор: Николай Киров

Левски: 13. Николай Михайлов (к), 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев, 17. Уелтън (85 - 11. Димитров), 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов (62 - 10. Цонев), 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев (85 - 5. Ван Дер Каап), 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков (75 - 7. Георги Миланов)

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Георги Миланов, 10. Радослав Цонев, 11. Здравко Димитров, 27. Асен Митков, 91. Драган Михайлович

Старши треньор: Станимир Стоилов

Главен съдия: Васимир Ел-Хатиб

Жълти картон - Краев, Уелтън, Галчев, Стоилов, Кордоба, Бари,Симов, (Левски), Александров, Бастунов ЦСКА 1948

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0