3. Левски удари Пирин 3:1, публиката гони по терена Карачанаков (ВИДЕО)

Левски удари Пирин 3:1, публиката гони по терена Карачанаков (ВИДЕО)

Билал Бари с два гола за сините, Георги Миланов отново в игра

Отборът на Левски победи с 3:1 състава на Пирин в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов". Точни за сините бяха Билал Бари на два пъти и Димитър Костадинов. За гостите от Благоевград се разписа Антон Карачанаков.

Проверката започна в умерено темпо без сериозни опасности за двете врати. В 8-ата минута „сините“ обаче организираха бърза атака, с която успяха да преодолеят противниковата защита. Димитър Костадинов изведе Марин Петков в наказателното поле. Той продължи към Билал Бари. За нападателя остана най-лесното – от непосредствена близост да вкара в полупразната врата.

След като поведоха, домакините продължиха да владеят повече топката, но защитата на Пирин успя да неутрализира няколко стойностни нападения. В средата на първата част благоевградчани отправиха първия удар към вратата на Николай Михайлов. Топката обаче премина високо над напречната греда.

Десет минути по-късно Драган Михайлович проби отдясно и влезе в наказателното поле. Той беше притиснат от защитник, но опита удар от малък ъгъл, който не беше точен. До почивката интересни положения липсваха.

Секунди след подновяването на играта Пирин изравни. Антон Карачанаков стреля силно от около 30 метра и не остави шансове на влезлия на почивката младок Пламен Андреев. След това нападателят на Пирин пробяга целия терен и започна да ръкомаха и дразни привържениците на Левски. Наложи се съотборниците му да се опитват да го успокояват, а Светослав Дякав дори сериозно му се скара. Действията на Карачанаков изнервиха до краен предел феновете на Левски и 10-тина от феновете нахлуха на терена, за да потърсят саморазправа, а Карачанаков се прибра на сприт в съблекалнята.

В 53-ата минута Левски отново поведе. Димитър Костадинов стреля за 2:1 след върната топка от страна на Марин Петков.

В 57-ата минута Драган Михайлович стреля в дясната греда на вратата, пазена от Марио Кирев.

В 89-ата минута Билал Бари отбеляза своя втори гол в срещата. Нападателят бе изведен от Хосе Кордоба и преодоля Марио Кирев за 3:1

Левски - Пирин 3:1

1:0 Бари 8

1:1 Карачанаков 48

2:1 Костадинов 53

3:1 Бари 89

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов (к) (46 - 66. Андреев), 91. Михайлович (75 - 22. Галчев), 23. Сундберг, 33. Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев (66 - 11. Димитров), 30. Филип Кръстев 66 10. Цонев), 20. Димитър Костадинов, 88. Марин Петков, 17. Уелтън (75 - 7. Миланов), 19. Билал Бари;

Резерви: 66. Пламен Андреев (В), 4. Иван Горанов, 7. Георги Миланов, 10. Радослав Цонев, 11. Здравко Димитров, 14. Денис Динев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 34. Димитър Андонов, 71. Антоан Стоянов;

ПИРИН: 21. Георгиев (46 - 12. Кирев), 38. Дюлгеров, 6. Попев, 5. Бодуров, 3. Занев, 11. Манолев, 18. Дяков (58 - 14. Николов), 73. Бенгюзов (46 - 71. Карачанаков - 50 - 26. Тасев), 31.Станоев, 9. Йорданов, 29. Костов;

Резерви:1. Кирев, 2.Айзо, 8. Старокин, 10. Такахаши, 14. Николов, 17. Георгиев, 20. Иванов, 26. Тасев, 45.Хубчев, 71. Карачанаков.

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)