3. Левски застигна лидера Лудогорец след нервна победа над "смърфовете" (СНИМКИ)

Левски застигна лидера Лудогорец след нервна победа над "смърфовете" (СНИМКИ)

Ромен Ели и Жоао Силва с дебютни попадения със синята фланелка, Нуно Пинто с автогол

Отборът на Левски победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в среща от 10-ия кръг на "А" група. По този начин "сините" се изравниха по точки с тима на Лудогорец, който допусна поражение като гост на Черноморец.

Всичките голове на стадион „Георги Аспарухов” бяха дело на футболисти на Левски. Ромен Ели откри резултата с дебютното си попадение със „синята” фланелка в 33-ата минута, а Жоао Силва също се разписа за пръв път, удвоявайки преднината на своя тим в 49-ата. Гостите обаче намалиха резултата след като в 56-ата минута Нуно Пинто си отбеляза нелеп автогол.

Срещата започна с много сериозен натиск на „сините”, които още в началните минути можеха да натрупат солиден аванс. Удар на Ели от близко разстояние премина на метър над вратата, а Жоао Силва разстресе напречната греда след страхотна тупалка от около 30 метра.

Домакините държаха изцяло инициативата през първото полувреме, но след силното начало трудно достигаха до чисти голови ситуации.

Все пак в 37-ата минута удар с глава на Жоао Силва бе париран от Йордан Господинов, но при добавката от непосредствена близост Ромен Ели бе безпощаден, откривайки резултата.

Две минути преди почивката гостите като по чудо не изравниха резултата след като Станислав Маламов открадна топката в наказателното поле след груба грешка на Пламен Илиев. Нападателят на "смърфовете" обаче се подхлъзна и не успя да вкара топката в празната врата.

Втората част започна отлично за „сините” след като в 49-ата минута Жоао Силва удвои преднината след асистенция на Базил де Карвальо.

След попадението отборът на Левски загуби концентрация и позволи на съперника да изравни играта. В 56-ата минута след прострелно центриране отляво в наказателното поле на Левски Нуни Пинто и Пламен Илиев не се разбраха и бранителят на домакините си отбеляза злощастен авгогол.

Полученият гол събуди столичани, които в следващите минути пропуснаха няколко много изгодни положения, след като Рамос, Карвальо и Мулдер не успяха да намерят очертанията на вратата.

Заключителните минути на срещата бяха доста изнервени и в тях главният рефер Георги Игнатов раздаде много жълти картони. В крайна сметка до края на двубоя не се стигна до нова промяна в резултата и „сините” победиха с 2:1.

По този начин отборът на Левски постигна важна победа от психологическо значение след поражението във Вечното дерби. Освен това "сините" се изравняват по точки с лидера Лудогорец, който загуби от Черноморец, като и двата тима имат от 25 точки. Локомотив Пловдив пък заема десета позиция с 11 пункта.