3. Литекс взе втора поредна победа в "А" група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс взе втора поредна победа в "А" група (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Оранжевите" са с пълен актив от 6 точки от първите два кръга

Отборът на Литекс постигна втора поредна победа в българското първенство. Възпитаниците на Златомир Загорчич победиха с 2:0 като гост тима на Локомотив (София). Джордан в 15-ата и Славчев в 89-ата минута донесоха победата за "оранжевите". След успеха си, тимът на Литекс има пълен актив от 6 точки след първите два кръга в "А" група.

Първото полувреме започна по-добре за домакините и още във втората минута Писаров изведе Костадинов зад отбраната на Литекс. Нападателят на „червено-черните“ обаче не си поведе добре топката и тя стана лесна жертва за Пиргов.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

След първоначалния натиск на Локомотив, Джазула и Джордан се развихриха. Двамата създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Галев и в 15-ата минута логично „оранжевите“ излязоха напред в резултата. Отново Джазула изведе Джордан и при поредния си опит деветката на Литекс се разписа.

В 22-рата минута футболистите на Литекс имаха възможност за нов гол. Отново Джазула даде паса, този път към Ваюши, който не остави никакви шансове на Галев, но ударът му срещна напречната греда.

До края на полувремето отборът на Емил Велев бе по-добрият на терена, но не успя да създаде опасни ситуации пред вратата на Литекс.

През втората част интересни положения почти липсваха. Локомотив (София) отново владееше топката в по-голямата част от времето, но така и не успяваше да организира опасни атаки към вратата на Пиргов.

Най-опасното положение за „железничарите“ бе минута след подновяването на игра, когато Крум Бибишков пропусна да изравни на празна врата. След центриране отдясно, Писаров стреля с глава, Пиргов спаси, а при добавката Бибишков не успя да нацели топката по най-добрия начин и я изкара в аут.

В края на двубоя възпитаниците на Емил Велев се опитаха да наложат финален натиск, но минута преди края убийствена контраатака на Литекс сложи точка на спора. Симеон Славчев получи топката още преди централната линия, стигна до наказателното поле на Локомотив и с премерен удар оформи крайното 2:0.

Така „оранжевите“ постигнаха втора поредна победа от началото на сезона и са с пълен актив от 6 точки, докато Локомотив (София) има само една.