3. Литекс загуби злощастно втората си контрола

Литекс загуби злощастно втората си контрола

Над 300 души дойдоха да наблюдават двубоя, игран на тренировъчния терен на Етникос, даряват Камата с фланелка и плакет

Литекс загуби с 0:1 от Етникос Газорос втората си зимна контрола в Гърция. Оранжевите мачкаха съперника си през по-голямата част от мача, но изпуснаха няколко изгодни положения, пише сайтът им. Домакините стигнаха малко щастливо до победата с гол от нищото при разбъркване от корнер.

Над триста души дойдоха да наблюдават двубоя, игран на тренировъчния терен на Етникос. Домакините засвидетелстваха своето уважение към треньора на оранжевите Христо Стоичков. На почивката те му подариха фланелка с номер 8 и плакет. Заявиха, че за тях е чест, че легенда от ранга на Камата е посетил малкото предградие на Серес.

Още в 6-тата минута Литекс бе близо до откриване на резултата, но диагоналният шут на Иса премина покрай гредата. Минута по-късно силата на своя шут изпробва и Момчил Цветанов, но Папатанасиу спаси. В 23-тата минута стражът на домакините отново показа рефлекс, избивайки шут на Томи Костадинов от 20 метра. До края на първото полувреме Литекс имаше пълен превес, но в няколко ситуации момчетата не избраха най-доброто решение за довършване на атаките си.

В началото на втората част оранжевите започнаха да правят много смени и подновиха почти целия състав. В 63-тата минута гърците, които до този момент рядко стигаха до вратата на Литекс, се възползваха от корнер и чрез Налбантис поведоха с 1:0. Малко по-късно пред младока Десподов се отвори отличен шанс да изравни, но вратарят на Етникос изби удара му от упор. При добавката Томи Костадинов бе блокиран.

До последната минута Литекс продължи с натиска, но така и не успя да стигне до гол във вратата на гръцкия тим.

Етникос Газорос - Литекс 1:0
Стадион: Газорос - 300 зрители
Главен съдия: Гугудис
Етникос Газорос: 22. Папатанасиу, 30. Харитидис, 18. Куколис, 32. Каритидис, 17. Нирлас, 28. Савидис, 14. Георгиадис, 5. Александрович, 99. Махерудис, 77. Б. Константинидис, 20. С. Константинидис
Треньор: Панайотис Дилберис

Литекс: 1. Илко Пиргов, 4. Васил Божиков, 5. Емил Грозев, 16. Страхил Попов, 33. Николай Бодуров, 7. Ванжер, 9. Исмаил Иса, 6. Симеон Славчев, 17. Георги Миланов, 21. Александър Цветков, 27. Момчил Цветанов (Томи Костадинов, Илия Миланов, Герасим Заков, Евгени Александров, Динчев, Колев, Хасани, Десподов, Мартин Иванов, Пламен Гълъбов, Руменов и Петков.)
Треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: 1:0, Налбантис, 63 мин.