3. Литекс завърши 1:1 с Петролул в приятелска среща

Литекс завърши 1:1 с Петролул в приятелска среща

Георги Миланов с поредно попадение за "оранжевите"

Родният Литекс завърши 1:1 в днешната си контрола от подготвителния лагер в Турция срещу румънския Петролул (Плоещ).

Момчетата на Христо Стоичков бяха по-активни и създадоха няколко опастности за гол, но стражът Мирча Борнеску имаше ден и спаси почти всичко. Майсторски гол с индивидуална акция вкара националът Георги Миланов, но веднага след това румънците възстановиха равенството.

Камата даде почивка на някои от асовете си и  заложи на състав, в който  възможност за изява  получиха футболисти, които досега бяха записали по-малко игрово време в проверките. Съперникът от Плоещ, който е 6-ти във временното класиране на северните ни съседи и само на 4 точки от тройката, бе воден от бившия румънски национал Козмин Контра.

В 11-та минута  Армандо Ваюши опита технично изпълнение на пряксвободен удар, но  вратарят спаси . Малко по-късно албанецът стреля опасно в левия ъгъл и Борнеску пак се намеси блестящо. Избитата топка попадна в бразилеца Жуниор, но самопожертвователно румънски бранител изчисти в корнер.

В 23-та минута ловчанлии поведоха с гол на Георги Миланов. Халфът получи дълъг пас от Бодуров, после елегантно копна  коженото кълбо над главата на централния защитник и с десния крак вкара за 0-1. В ответната атака обаче противникът се възползва от разбъркване пред пенала, Хобан напредна и с премерен шут изравни резултата.

Националът Миланов пробва силата на удара си в 30-та минута, но стражът на Петролул отново бе на мястото си. След това  съперникът сътвори  контра, при която Совадет се откъсна и дори преодоля Пиргов, но притичалият навреме Кирил Динчев предотврати опасната ситуация.

Хитър извеждащ пас на Ваюши с пета към Цветков можеше да доведе до нов гол в 55-та минута , но диагоналният удар на полузащитника не бе особено силен. Десет минути по-късно  Цветков се коригира и бомбардира вратата от близо 25 метра, но Борнеску пак показа класа. От другата страна влезлият като резерва страж Евгени Александров също се намеси авторитетно , спасявайки удар от упор на Юнес след меле от корнер.

В последните двайсетина минути в единадесторката на Литекс преобладаваха юноши от Академията. Играта продължи да е равностойна и оспорвана, но до по-сериозни положения и пред двете врати не се стигна.

Петролул Плоещ – Литекс Ловеч 1:1
0 – 1 Г.Миланов(23)
1-1 Хобан (24)

WOW Sport Center, Field 1, Antalya

Литекс: Пиргов, Динчев, Грозев, Бодуров, Недялков, Цветков, Руменов, Костадинов, Ваюши, Г.Миланов, Жуниор (Александров, Ванжер, Стр.Попов, Н.Колев, Десподов, Даскалов, М.Иванов)

Петролул: Борнеску, Алсенат, Неаг, Ямиси, Греку, Мустивар,  Хобан, Совадет , Грозав, Бокила, Мускалу ( Жералдо, Маринеску, Юнес, Морар, Ренан)