3. Локо (Горна Оряховица) изхвърли Лудогорец от Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Горна Оряховица) изхвърли Лудогорец от Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Железничарите” завършиха двубоя с 10 души, ранен гол ги класира на четвъртфиналите

Локомотив (Горна Оряховица) сътвори втората сензация в осминафиналите от турнира за Купата на България. „Железничарите” победиха Лудогорец с 1:0 на своя стадион пред около 4000 зрители.

Домакините трябваше да играят с човек по-малко след втори жълт картон на Йордан Апостолов, получен в 54-ата минута. Въпреки това, отборът от Б група издържа на натиска на „орлите” и продължава напред в турнира.

Лудогорец стана поредният отбор, който се сбогува с турнира след Ботев (Пловдив), Локо (Пловдив), Славия и Пирин. „Канарчетата” също бяха отстранени от отбор от Б група – Созопол.

Това е най-ранното отпадането на разградчани в турнира за Купата на България.

Единственият гол в срещата падна още в 4-ата минута. Красен Трифонов центрира от пряк свободен, в наказателното поле най-добра позиция бе заел бранителят Иван Пенев, който с глава не остави шансове на Владислав Стоянов.

През второто полувреме старши треньорът на "орлите" Едуард Ераносян пусна в игра Клаудиу Кешерю и Марселиньо, но и това не помогна. В 60-ата минута Кафу бе близо до това да изравни, но ударът му разтресе напречната греда.

Състави:

Локо (Горна Оряховица): Колев, Харизанов, Иванов, Пенев, Апостолов, Фиданин, Райнов, Желев, Байдаков, Кънев, Трифонов

Резерви: Христов, Балъков, Димитров, Мицаков, Камберов, Михайлов, Савов

Лудогорец: Стоянов, Сисиньо, Саша, Александров, Ангуло, Препелица, Анисе, Вансерсон, Лукоки, Кафу, Василев

Резерви: Аргилашки, Витиня, Керчев, Минев, Марселиньо, Кешеру, Дяков

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА