3. Локо (Пд) обърна Левски от 0:2 до 3:2 насред София, Лудогорец е шампион (ВИДЕО+СНИМКИ)

Илиан Илиев победи "сините" при завръщането си на "Герена", Камбуров с 12-и гол срещу Левски

Илиан Илиев се завърна на „Герена”, където беше уволнен преди три години, с победа над Левски.

С автогол на Сашо Александров, 12-ия гол на Мартин Камбуров срещу „сините” и асистенция на нападателя за победното попадение на резервата Бирсент Карагерен, воденият от Илиев Локомотив (Пловдив) сътвори пълен обрат от 0:2 до 3:2 през второто полувреме на мача от 33-ия кръг на "А" група.

„Сините” се оттеглиха на почивка с комфортен аванс от два гола, дело на Венцислав Христов и Мигел Бедоя, на фона на неузнаваемата отбрана на гостите от Пловдив, докато Йоргачевич спря Камбуров да намали в ключов момент.

ГАЛЕРИЯ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Локомотив практикуваше висока преса, но се откриваше и допускаше огромни грешки в защита, от които се възползваха домакините.

Локо намали щастливо благодарение на автогол на Сашо Александров веднага след почивката. А разсеяност в защитата на Левски доведе до изравнителен гол, дело на Мартин Камбуров в 65-ата минута. Докато търсеха победен гол, левскарите получиха трети при контраатака.

Загубата на Левски означава, че Лудогорец и на теория вече е шампион на България за пети пореден път.

Левски направи фрапиращ пропуск още в 40-ата секунда, когато Божидар Краев мина необезпокоявам през центъра на локомотивската защита, но би слабо в ръцете на Ел Харуби.

Гостите отвърнаха с пробив на Веселин Марчев в зоната на Прохазка, завършил с неточен удар на нападателя.

Колективните грешки в защитата на Локомотив доведоха до два бързи гола за Левски в рамките на една минута. Първо в 16-ата минута Венцислав Христов получи перфектен извеждащ пас от Сашо Александров, надбяга Иван Иванов и закова в горния десен ъгъл за 1:0.

Минута по-късно Христов, който вече имаше 8 гола със синята фланелка, асистира на Мигел Бедоя. Двамата разиграха на двойно на границата на наказателното поле и испанецът прати прецизно в долния десен ъгъл, отбелязвайки в трети пореден мач.

Последваха два последователни пропуска на Божидар Краев преди Локомотив да пропусне да намали чрез обичайния заподозрян Мартин Камбуров.

Нападателят получи в пеналта и литна Минев и Сашо Александров с един финт, но Йоргачевич парира последвалия му удар.

Дрямката в защитата на Локомотив обаче продължи и точно преди почивката Левски получи нов подарък. Венци Христов бе изведен с пас през центъра, но Ел Харуби скъси ъгъла и блокира удара.

Гостите също получиха подарък и намалиха 2 минути след подновяването на играта. Ясин Амрауи центрира отляво на задната греда, където Сашо Александров засече в собствената си врата, като топката рикошира в Минев. Въпреки това, автоголът бе записан на името на Александров.

Левски обаче остана по-опасният и стабилен отбор, като Венци Христов накара Ел Харуби да вади на два пъти. А Георги Костадинов беше задържан непозволено от Кирил Котев при едно центриране във вратарското поле, но реферът не видя. Иначе трябваше да отсъди дузпа.

Илиан Илиев потърси изравнителния гол с включването на Емил Гъргоров, а Стойчо Стоев реагира с Де Ноойер в халфовата линия.

Шансът се усмихна на Илиев. Локо изравни в 65-ата минута чрез Мартин Камбуров, който разигра на двойно с Дани Кики и с рикоширал удар намери долния ляв ъгъл на Йоргачевич. Трябва да се отбележи, че в ситуацията защитата на Левски имаше някакви претенции към арбитъра Ивайло Стоянов и се разсея.

Камбуров отбеляза общо 12-ия си гол в шампионатен мач срещ Левски (7 за Локо Пд, 1 за Ботев и 4 за Локо Сф).

Последва натиск на Левски да отбележи трети гол. Но Франсис Нар стреля с глава право в ръцете на Ел Харуби. Резервата Менголо пък бе изведен сам срещу вратаря от друга резерва – Адениджи, но направи първо лошо докосване и вратарят на Локо отново улови.

Така се стигна до контраатаката на Локомотив, при която падна и победният гол на гостите. Камбуров изведе Карагарен между двама, крилото финтира Минев и с фалцов удар в далечния ъгъл доведе нещата до пълен обрат насред София.

Бедоя пропусна да направи 3:3, което означава, че Локомотив прекъсна серията на Левски от 10 поредни мача без загуба, за да събере 40 точки на петото място и да дебне грешки на Славия и Берое, които имат по една почивка до края на сезона, а Локо може да събере още цели 9 точки и да се класира за Лига Европа.

Левски пък остана със своите 53 и вече няма как да достигне лидера Лудогорец, които е с 64 точки. Сините могат да съберат 62.