3. Локо (Пловдив) взе три точки в Бургас след итересно първо и скучно второ полувреме (ВИДЕО)

„Смърфовете“ се наложиха с 3:1 над Нефтохимик

Отборът на Локомотив (Пловдив) продължи с добрите си изяви от началото на сезона, след като днес се наложи с 3:1 над тима на Нефтохимик. Срещата се игра на стадион „Лазур“ и бе първа от програмата на 6-ия кръг на родната „А“ група.

„Шейховете“ излязоха първи напред в резултата чрез Петков в 18-ата минута, но в 33-ата Фераресо изравни с много красив гол от далечна  дистанция. В 43-ата минута Данчо Тодоров покачи на 2:1, а крайното 3:1 оформи Здравко Лазаров в даденото от рефера продължение на мача.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините и две хубави спасявания на Господинов след удари на Чипев и Петков.

Така дойде 18-ата минута, когато Кулибали центрира отдясно в пеналта на гостите, където Живко Петков бе оставен непокрит и с глава даде аванс на "шейховете".

След попадението „черно-белите“ се оживиха и започнаха да търсят активно изравнителен гол. В 23-ата минута бомбен удар на Камбуров от фаул бе отразен от Караманов, а малко след това Н‘Дайе опита късмета си от дистанция, но не уцели вратата.

Стигна се до 33-ата минута, когато „смърфовете“ съумяха да изравнят резултат, след като Фераресо получи в центъра, напредна няколко крачки и с невероятна бомба от над 25 метра заби кълбото в горния ляв ъгъл на безпомощния Караманов.

„Смърфовете“ продължиха с натиска си и в 43-ата минута Крачунов изрита една топка от половината си към Камбуров, кълбото обаче попадна в пеналта в Данчо Тодоров, който овладя и мигновено стреля с десния крак, раписвайки се за 2:1.

Веднага след подновяването на играта
Живко Петков бе изведен в наказателното поле с пас от дълбочина, опита да прехвърли Господинов, който обаче бързо се върна на вратата си и спаси.

До края на полувремето нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за гостите. През паузата на трибуните на стадион „Лазур“ се разиграха грозни сцени – двете агитки започнаха да се замерят със седалки и това наложи намесата на полицията.

Втората част пък стартира спокойно, а чистите голови положения в нея бяха рядкост. Първата по-интересна ситуация дойде чак в 64-ата минута, когато Чипев стреля перфектно от фаул, но топката срещна напречната греда на Господинов.

В 70-ата минута Н‘Дайе можеше да сложи точка на спора, след като получи в пеналта на домакините, ала изстрелът му бе спасен от Караманов. В ответната атака Петър Димитров опита удар със задна ножица, но изстрелът бе слаб и не затрудни стража на пловдивчани.

В даденото от рефера продължение пък, Данчо Тодоров се разписа след пас на Лазаров, но е бил в положение на засада. В последната минута пък Йордан Тодоров получ вдясно от наказателното поле и центрира по земя в пеналта, където Лазаров засече и оформи крайното 3:1.

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)