3. Локомотив спечели битката на Пловдив след обрат и победа с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив спечели битката на Пловдив след обрат и победа с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) обърна Ботев (Пд) за едно полувреме и взе градското дерби след попадения на Стефан Велев и Кирил Котев. За Ботев се разписа Лазар Марин през първата част

Локомотив (Пд) победи Ботев (Пд) с 2:1 в 102-ото пловдивско дерби в  "А" група. Двубоят от 30-ия кръг на първенството предложи динамичен футбол, куп положения, вратарски грешки, три гола и обрат в мача. Стефан Велев и Кирил Котев с попаденията си през втората част обърнаха мача.

Срещата започна по-добре за домакините, които можеха да открият още в първата минута чрез Кифуети който стреля опасно, но топката се оплете във външната част на мрежата.

В 22-ата минута Лазар Марин откри. Той стреля силно с диагонален удар в долния десен ъгъл на Витанов, който не се намеси добре и допусна доста лек гол.

Стефан Велев изравни в 55-ата минута, като този път вратаря на "жълто-черните" не се намеси по най-добрия начин и топката стигна до Велев, който стреля  и реализира за 1:1. Две минути по-късно Котев бе на път да си отбележи автогол. Защитникът върна топката към Витанов, който се подхлъзна и топката тръгна към вратата. Стражът обаче в последния момент се хвърли на шпагат и изби коженото кълбо от голлинията.

В 66-тата минута "смърфовете" бяха близо до обрат в мача, когато Мартин Камбуров получи топката на границата на наказателното поле и без да се замисля стреля, но вратарят на Ботев Мартин Димитров показа уникален рефлекс и успя да спаси.

Само минута след това обаче Кирил Котев разстреля Димитров за 2:1 носейки успеха за своя отбор в дербито на Пловдив. Попадението падна след центриране от корнер и хубаво сваляне с глава на Мартин Камбуров към непокрития Кирил Котев. Опитният защитник не сбърка и Локо (Пд) стигна до пълен обрат.

Победата изпрати Локо на пето място в класирането с актив от 35 точки, като сега четвъртата позиция на Славия е само на пет точки, шест кръга преди края. В същото време Ботев се срина до седмото място и е на цели пет от своя днешен съперник.

Павлин Николов: Не ме питайте повече за Спартак Варна

"Готов съм да забравя за парите", заяви доскорошният благодетел на "соколите"

Локомотив София има нужда от 2 милиона лева за Сектор "В"

Изпълнителният директор на Локо София Иво Котев разясни каква е ситуацията в "Надежда"