3. Лудогорец направи сериозна крачка към петата титла след успех над Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" спечелиха дербито на 21-ия кръг с 2:1, играха 20 минути с човек по-малко

Лудогорец спечели дербито на 21-ия кръг в А група, след като се наложи у дома с 2:1 над Левски, като по този начин отборът на Георги Дерменджиев направи решителна крачка към 5-ата поредна титла в първенството. Двубоят бе белязан от  много единоборства и нарушения, като Лудогорец остана с човек по-малко в 71-ата минута след грубо нарушение на Козмин Моци. Резултатът на "Лудогорец Арена" бе открит в 5-ата минута след гол на Кишада, а Марселиньо удвои в 54-ата след изпълнение на пряк свободен. Козмин Моци получи директен червен картон в 71-ата минута, а с човек повече Левски стигна само до намаляване на резултата (Прохазка – 81`).

Ранна преса на домакините даде резултат още в 5-ата минута на двубоя. Роман Прохазка направи грешка в половината на Левски, което доведе до пас към Кишада, той пусна топката към Вандерсон и бразилецът с точен удар над плонжа на Йоргачевич откри резултата.

Множество единоборства и чести нарушения, които накъсваха играта, съпътстваха първата част на двубоя.

Левски изпитваше сериозни проблеми в предни позиции и не успя да създаде реална голова опасност пред вратата на Владо Стоянов.

В 25-ата минута Кишада получи на линията на вратарското поле, но не успя да овладее добре топката и изкара в аут.

В края на първата част Натанаел пробва с директен удар от фаул да удвои преднината на „орлите”, но топката не намери очертанието на вратата.

Левски показа повече острота в атака след почивката, а добра атака в 54-ата завърши с удар по земя на Прохазка, който обаче не затрудни вратаря на „орлите”.

В 57-ата минута Марселиньо бе фаулиран на границата на големия пеналт. Бразилецът изпълни наказателния удар и пробва директен обстрел, топката се отби от Лукас Саша и заблуди Йоргачевич, което доведе до второ попадение в полза на домакините.

В 70-ата минута Козмин Моци влезе изключително грубо в краката на Роман Прохазка и главният рефер Никола Попов му показа жълт картон. Последва обаче кратка консултация и Попов промени решението, изгонвайки румънския бранител с директен червен картон.

Очаквано Левски се хвърли да изравнява и в 80-ата минута „сините” намалиха резултата. При центриране от корнер отбраната на Лудогорец не изчисти навреме топката и Роман Прохазка от линията на вратарското поле със силен удар намали изоставането на своя тим.

Последваха силни минути за гостите, които обаче не успяха да стигнат до така желания изравнителен гол и Лудогорец се поздрави с трите точки, които направиха разликата с втория Берое – 6 точки, а с Левски – 8.

РАЗКРИТИЕ: ЦСКА приема Септември София на "Васил Левски"?