3. Лудогорец падна безславно в Базел (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец падна безславно в Базел (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани приключиха авантюрата си в Шампионската лига след 0:2 в реванша

Лудогорец се сбогува с участието си в Шампионската лига, след като загуби и реванша срещу Базел от плейофите на надпреварата (четвърти квалификационен кръг). На стадион „Санкт Якоб-Парк” в швейцарския град българските шампиони не успяха да окажат съпротивата от първия мач и паднаха с 0:2 след два корнера във всяко едно от полувремената. В общия резултат тимът, воден от Стойчо Стоев, отстъпи с 2:6, за да съсредоточи участието си в групите на Лига Европа, жребият за които ще се тегли в петък от 13:45 ч.

До почивката Базел вкара гол чрез Фрай и удари греда, а Лудогорец пропусна три положения, веднъж и вратарят Зомер изби далечен удар на Иван Стоянов в напречната греда. След подновяването на играта мачът в общи линии се доиграваше, за да се стигне до 79-ата минута, когато влезлият преди 2 минути Филип Деген удвои за швейцарците.

Така Левски засега остава единственият български участник, влязъл в групите на Шампионската лига през сезон 2006/07.

Началото на реванша беше спокойно, а времето – хладно. Около 16 000 зрители посетиха „Санкт Якоб-Парк”.

С първия ъглов удар в мача домакините откриха резултата. Няколко футболисти се разминаха с центрирането на Диас на първата греда и от задна позиция Фрай засече с глава от 1 метър в опразнената врата. Това стана в 11-ата минута.

В 14-ата новото попълнение на Лудогорец Мисиджан проби добре по лявото крило, като бе фаулиран от Шер, който получи жълт картон. От свободния удар при тъчлинията Иван Стоянов шутира директно във вратата, но Зомер изби с една ръка в напречната греда.

Минута по-късно Базел можеше да удвои своя аванс, но ниският удар на откъсналия се Сио срещна страничния стълб.

Две възможности се откриха за Лудогорец в рамките на 24-ата минута. Първо Минев изведе Марселиньо на чиста позиция в пеналта, обаче притичал бранител блокира удара на бразилеца. При последвалия корнер вратарят Зомер увисна, но шутът на Моци не успя да преодолее сгъстения куп от защитници в червено-синьо.

В 33-ата минута българският шампион пропусна най-чистото си положение. От десния фланг Шоко отлично намери Безяк между двама защитници на границата на наказателното поле, нападателят технично засече от въздуха с левачката, но топката премина покрай страничната греда.

През второто полувреме грешките в защитата на Лудогорец зачестиха, но Базел не си даваше зор. Швейцарците опитваха удари от дистанция, не довели до нищо.

Мачът започна просто да се доиграва.

В 65-ата минута Лудогорец получи шанс да обстрелва вратата на Базел след грешка на Сио. Резервата Фабио Ешпиньо напредна и шутира силно от дъгата над напречната греда.

След поредица от смени се стигна до 79-ата минута, когато Базел вкара втори гол при ново изпълнение на ъглов удар. След получило се разбъркване и неприятен рикошет в тялото на резервата Мишо Александров друга резерва – Филип Деген – малко случайно отправи точен шут в горния десен ъгъл, за да оформи крайното 2:0.

Така Базел се класира за пети път в групите на Шампионската лига, докато Лудогорец ще се съсредоточи върху изявите си в групите на Лига Европа при второто си участие в евротурнирите.
НА ЖИВО: Спартак Варна - Черно море (СЪСТАВИ)