3. Лудогорец се измъкна срещу Черно море за 12-ата си поредна победа (ВИДЕО)

Лудогорец се измъкна срещу Черно море за 12-ата си поредна победа (ВИДЕО)

„Орлите” се наложиха с 2:1, съдията си затвори очите при игра с ръка на Керчев в наказателното

Лудогорец победи Черно море в първия двубой от 29-ия кръг на А група. Срещата, която се проведе на стадиона в Разград, завърши при резултат 2:1. Това бе 12-ата поредна победа да „орлите”. С този успех тимът на Георги Дерменджиев събра 60 точки и възстанови преднината си на върха от втория Левски от 14 точки.

Голмайстори за шампионите станаха Вандерсон и Клаудиу Кешеру, който бе точен от дузпа. Точен за варненци бе опитният Георги Илиев.

Разградчани започнаха много активно срещата. В началните минути домакините доминираха и логично се стигна до ранен гол. Още в 9-ата минута Джонатан Кафу получи в половината на Черно море с пас през почти половината терена, чукна с пета към Лукас Саша, който веднага намери Вандерсон. Той пое, навлезе в наказателното поле и сам срещу Георги Китанов не сгреши.

В 17-ата минута се стигна до много дискусионно положение. Бакари шутира силно, но в наказателното поле Венцислав Керчев протегна леко ръката си и отклони летежа на топката. Нападателят на варненци моментално реагира бурно и поиска дузпа, но съдията Владимир Вълков показа играта да продължи.

Малко след това Клаудиу Кешеру се озова на отлична позиция и можеше да удвои, но прати топката над вратата. Отново пред румънския национал се добра възможност – той получи от Кафу в наказателното поле и шутира, но Китанов улови без проблеми.

Така се стигна до 31-ата минута, когато „моряците” възстановиха равенството. Владислав Стоянов подаде към Витиня, който изключително нескопосано се опита да подаде към Керчев, но вместо това подари на Георги Илиев, който с удар от движение вкара красив гол. Топката описа лека дъга и влетя в горния ляв ъгъл.

След това попадение отборът на Никола Спасов заигра с по-голямо самочувствие, докато устремът на домакините в известна степен секна. „Орлите” се опитаха да върнат преднината си, но като цяло остротата в атаката им се загуби. Секунди преди почивката Марселиньо шутира от движение, но не намери целта.

Черно море започна прибрано второто полувреме, като разчиташе на контраатаки, които здраво изпотиха домакините. В 50-ата минута Курьор намери в наказателното поле Илиев, той отклони към Бакари и последва силен удар, но над вратата. Минута след отново защитата пред Стоянов не действа по най-добрия начин и позволи на Бакари да получи топката на удобна позиция, чийто изстрел обаче бе спасен.

В 65-ата минута се откри нова великолепна възможност пред „моряците”. Илиев центрира от ъглов, Траянов отклони с глава към Курьор, който обаче не успя да уцели топката и да я прати във вратата от около 3-4 метра.

В 70-ата минута всичко в двубоя бе решено, след като бе отсъдена дузпа за Лудогорец. Кешеру изведе Вандерсон в наказателното поле и след шпагат на Пламен Николов падна на терена. Кешеру застана зад топката и изпълни с огромно самочувствие в стил „Паненка”. Това бе попадение номер 13 за румънеца.

В заключителните минути влезлият като резерва Симеон Райков отправи много силен от около 10 метра, но топката профуча покрай вратата.