3. Лудогорец тресна Ахмат за край на лагера (ВИДЕО)

Лудогорец тресна Ахмат за край на лагера (ВИДЕО)

Лудогорец спечели последната си контролна среща в Австрия

Лудогорец спечели последната си контролна среща в Австрия. Воденият от Георги Дерменджиев отбор победи с 2:0 петият в руското първенство през миналия сезон - Ахмат (Грозни). На 7 юли шампионите ще изиграят още 2 контроли на родна земя, 5 дни по-късно е първият им двубой от втория квалификационен кръг на Шампионската лига срещу литовския Жалгирис.

Лудогорец започна силно срещата. Още до 5-ата минута българският шампион можеше да поведе на два пъти, но Лукоки и Сисиньо не бяха прецизни. Марселиньо центрира чудесно в наказателното поле, където Лукоки от непосредствена близост направи фрапантен пропуск с глава. В 22-ата минута Марселиньо стреля директно от фаул, но топката премина малко над напречната греда. 120 секунди по-късно „орлите” все пак поведоха. Сисиньо се пребори за топката вдясно от наказателното поле и центрира към непокрития Вандерсон, за когото от непосредствена близост не бе проблем да се разпише за 1:0. В 32-ата минута се стигна до напрежение на терена между съперниците, породено от съприкосновение между Джонатан Кафу и Олег Иванов, но страстите бързо бяха охладени.

Само 3 минути след началото на втората част, двата отбора отново влязоха в ръкопашна схватка. И този път, обаче до по-сериозни сблъсъци не се стигна. В 54-ата минута Чудесна тройна комбинация Кафу - Вандерсон - Марселиньо завърши с удар на последния под плонжа на вратаря за 2:0. 5 минути преди края на мача Садаев можеше да отбележи почетно попадение за своя отбор, но ударът му срещна гредата.

Лудогорец: 1. Хорхе Браун, 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 55. Георги Терзиев, 6. Натанаел, 12. Анисе, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 92. Джоди Лукоки, 8. Лукас Саша, 22. Джонатан Кафу
Старши треньор: Георги Дерменджиев

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)