3. Лудогорец започна годината с 3:1 над Фортуна (Дюселдорф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец започна годината с 3:1 над Фортуна (Дюселдорф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кешеру, Вандерсон и Анисе се разписаха в първата контрола в Белек

Докато БФС обявяваше окончателното изхвърляне на Литекс, българският шампион Лудогорец победи категорично с 3:1 втородивизионния немски Фортуна (Дюселдорф) в първата си контрола за 2016 година на подготвителния лагер в Турция.

В първия си мач за годината въобще, възпитаниците на Георги Дерменджиев не оставиха съмнения в превъзходството си и надделяха с попадения на Кешеру, Вандерсон и Анисе.

„Орлите” стартираха активно и Марселиньо пропусна две възможности. Последва по-силен период за Фортуна с пропуск за немците.

Голмайсторът на А група към момента Клаудиу Кешеру осигури преднина на Лудогорец с гол с глава в 35-ата минута след хубаво центриране отляво, засичайки в обратния ъгъл.

Дерменджиев излезе с изцяло нов състав за втората част, заменяйки всички 11 играчи на почивката.

Вандерсон направи пропуск пет минути след паузата, но напористата му игра се увенча с гол точно в средата на втората част за 2:0.

Мадагаскарският полузащитник Абел Анисе оформи класическото 3:0 в 72-ата минута.

Разградчани вървяха към суха мрежа, но отборът от Дюселдорф стигна до почетен гол в добавеното време на мача за крайното 3:1 в полза на Лудогорец.

Лудогорец – Фортуна Дюселдроф
1:0 Кешеру ‘35
2:0 Вандерсон ‘66
3:0 Анисе ‘72
3:1 Бебол ‘90

Лудогорец: Борян – Минев, Моци, Марем, Ангуло, Саша, Препелица, Кафу, Марселиньо, Лукоки, Кешеру
Второ полувреме: Аргилашки – Натанаел, Керчев, Терзиев, Витиня, Дяков, Анисе, Василев, Вандерсон, Александров, Кишада