3. Малеш издържа до 60-ата минута срещу ЦСКА, но напуска Купата на България с високо вдигната глава (видео и снимки)

ЦСКА е последният четвъртфиналист за Купата на България. Без да си дават много зор, „червените” сломиха съпротивата на втородивизионния Малеш (Микрево) с 3:0.

ЦСКА е последният четвъртфиналист за Купата на България. Без да си дават много зор, „червените” сломиха съпротивата на втородивизионния Малеш (Микрево) с 3:0. Тимът на Пламен Мицански може да получи само суперлативи за играта, която демонстрира. Малеш действаше изключително организирано и даде всичко от себе си, за да се противопостави на далеч по-именития си съперник. Прибраната игра, а и липсата на достатъчно класа, естествено, не им позволи да докарат двубоя поне до продължения на стадиона в село Микрево. От своя страна „червените” действаха еднообразно, като разчитаха предимно на центрирания и далечни удари, които до почивката бяха спасявани от вратаря на Малеш Василев. През втората част обаче „армейците” излязоха пременени след обширните наставления в съблекалнята на Милен Радуканов и с три бързи гола решиха спора в своя полза.

Така ЦСКА се присъедини към Славия, Пирин, Локо Пд, Черноморец Бургас, Литекс, Черно море и Левски на жребия в понеделник от 11:00 ч.

В първите минути на не особено качествения терен в Микрево двата отбора се нагаждаха един на друг. ЦСКА владееше инициативата, но не можеше да създаде положение пред вратата на Малеш. В 17-ата минута пък домакините успяха да отправят слаб удар към Здравко Чавдаров, който бе спасен от стража на „червените” без никакви проблеми.

Постепенно ЦСКА натисна. Последователни удари на Спас Делев и Маркиньос бяха спасени с вещина от вратаря на Малеш Василев, като първият пропусна особено чисто положение, останал сам срещу стража а домакините. Килиън Шеридън пък тресна напречната греда.

Тимът на Пламен Мицански действаше прибрано, като се опитваше да затруднява „червените” на контраатака. Малко преди почивката Малеш имаше претенции за дузпа, които обаче бяха неоснователни, защото техен нападател потърси съприкосновение със защитник на ЦСКА и се просна на тревата, претендирайки за дузпа. Главният рефер Николай Йорданов обаче правилно прецени, че нарушение няма и играта продължи.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

Второто полувреме продължи в същото русло – ЦСКА натискаше, докато Малеш търсеше начин да противодейства с по-продължително владеене на топката.

В 60-ата минута обаче отбраната им сгреши фатално при едно центриране и „червените” излязоха напред в резултата. Топката стигна до Спас Делев, който с премерен удар в наказателното поле между краката на Василев прати топката в мрежата.

Четири минути по-късно гостите убиха всякаква интрига с втори гол. Румен Трифонов подаде към Спас Делев в наказателното поле, нападателят пусна към непокрития Килиън Шеридън, който не сбърка от 1 метър.

В 73-ата минута падна трети гол за ЦСКА. Негов автор стана Спас Делев. Румен Трифонов центрира от левия фланг, защитникът Сандев леко отклони топката, но тя попадна у Делев, който от непосредствена близост я запрати в мрежата и по този начин добави втори гол на сметката си за днес.

До края резервата Димитър Илиев пропусна да направи победата на ЦСКА още по-изразителна.