3. Момчетата на Стоичков надхитриха ЦСКА пред 8000 на „Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Момчетата на Стоичков надхитриха ЦСКА пред 8000 на „Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Албанецът Армандо Ваюши герой за ловчанлии с два гола

Отборът на Литекс победи ЦСКА с 2:0 в мач от първия пролетен кръг на „А” група „News7 футболно първенство”.

И двете попадения за ловчанлии отбеляза албанецът Армандо Ваюши, който се разписа в 6-ата и 59-ата минута. По този начин той донесе едва третия успех на „оранжевите” в историята на сблъсъците между двата тима на стадион „Българска армия”.

„Армейците” не успяха да зарадват близо 8000 зрители, изпълнили трибуните на стадиона в „Борисовата градина”, на който не бяха играни официални мачове в последните осем месеца.

Възпитаниците на Христо Стоичков надхитриха своя съперник, спазвайки отлична тактическа дисциплина. Домакинте имаха преимущество във владението на топката, но ловчанлии се възползваха максимално от възможностите си за контраатака и дори можеха да стигнат до по-изразителен успех.

Двете попадения на гостите бяха идентични. Ваюши откри резултата в 6-ата минута след прекрасно центриране на Исмаил Иса отдясно. Албанецът изпревари Иван Бандаловски и с превъзходен удар с глава прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

В 59-ата минута Ваюши отново се пребори отлично с Бандаловски за позиция и този път след центриране на Страхил Попов отдясно прониза с глава мрежата на ЦСКА за втори път.

От своя страна „армейците” пропуснаха няколко много изгодни положения като на двата пъти Мишел Платини и веднъж резервата Нджонго Присо като по чудо не се разписаха. Основна заслуга за това обаче има стражът на Литекс Илко Пиргов, който със страхотни амеси успя да запази вратата си суха. Камбуров пък уцели греда със силен удар от фаул.

Недоумение у публиката събудиха и смените на Миодраг Йешич, който замени едни от най-активните на терена Мишел Платини и Игнасио Варела, като на тяхно място пусна в игра по-дефанзивните Илияс Кириакидис и Венцислав Василев.

По този начин Христо Стоичков изнесе открит урок на Миодраг Йешич, а ловчанлии изпревариха ЦСКА в класирането, заемайки трета позиция с актив от 32 точки, с три повече от своя съперник.