3. Нафтата би в Добрич и е втори в "Б" група без допуснат гол

Нафтата би в Добрич и е втори в "Б" група без допуснат гол

Петър Колев вкара за бургазлии, Добруджа пък остана на дъното без отбелязан гол

Отборът на Нефтохимик победи Добруджа с 1:0 като гост в дербито на 3-тия кръг от Източната "Б" група и продължава своя поход към „А” група. Днес бургазлии спечелиха след гол на Петър Колев с глава в 36-ата минута отблизо.

Срещата премина в бавно темпо, а гостите изиграха по-добро първо полувреме и успяха да вкарат така ценния гол. В 5-ата минута Стойко Сакалиев направи невероятен пропуск – от метра и половина на празна врата нападателят направи по-трудното и прати топката в аут.

В 17-ата Фахрединов, който днес бе най-активен за домакините, навлезе мощно в наказателното поле, но топката му бе избита в корнер. След половина час игра Сакалиев стреля, но шутът бе слаб и Радомиров лови без проблем.

В 36-ата минута Петър Колев вкара единствения гол в мача.
Тодоров центрира отдясно в малкото наказателно поле, където Петър Колев матира отблизо стража на Добруджа с глава за 1:0 в полза на гостите! Само 4 минути по-късно Младенов от Добруджа сбърка, Нафтата направи контра, но голмайсторът Колев сбърка последния пас и вторият гол се размина. В добавената минута от съдията Добруджа имаше най-добрия си шанс през това полувреме. Фахеридинов напредна много добре отляво, центрира, Филчев стреля мощно, но топката излезе в аут.

През втората част бургазлии се върнаха назад и чакаха само на контри да изненадат съперника. Ангелов, Фахрединов и Тачев можеха да изравнят за тима от Добрич, а Петър Колев и Сакалиев имаха възможност да покачат за Нефтохимик.

Никой от двата тима обаче не можа да стигне до гол и в крайна сметка Нефтохимик се поздрави с минимален успех. В класирането клубът от Бургас събира 7 точки след 2 победи и равен, а отборът няма допуснат гол. Добруджа пък няма вкаран гол и след 3 загуби в 3 мача и голова разлика 0:6 е на дъното на Източната „Б” група.

90+3' Край на мача! Нефтохимик победи Берое с 1:0 като гост!
90' 3 минути добавено време.
86' Отличен шанс за Добруджа! Стражът на гостите изпусна една топка, но защитник притича и изчисти!!
85' Фахрединов е заменен, Судин на терена
85' Здравко Петров с хубав пас към Ивайло Лазаров, той стреля с глава, Христов спаси и топката бе изчистена
 81' Много спорна засада на резвервата Тачев.
79' Сакалиев опита задна ножица, но ударът му не се получи.
74' Недко Ангелов получава жълт картон за остро влизане в краката на Желев.
 73' Последна смяна за Нафтата. Николай Костов напуска, на терена Янчев.
70' Вратаря на Нафтата Хриостов увисна, Флоров с гръб към вратата стреля с глава, но кълбото мина много близо до вратата на гостите.
69' Николай Костов получава жълт картон за груб фаул
69' Невероятен шанс за гостите. Петър Колев излезе очи в очи с вратаря на Добруджа, но Радомиров с феноменална намеса спаси.
68' Тачев от домакините добре се пребори за топката, но в последния момент бранител на Нефтохимик чисти в корнер.
68' Много добра триходова комбинация между Желев, Ангелов и Сакалиев намери Петър Колев, но голмайсторът отново беше в засада.
67' Желев се появява на терена, той заменя Златев.
66' Нефтохимик в полседните минути се прибра изцяло в своята половина и чака своя момент на контраатака.
65' Засада, след като Петър Колев получи добра топка от дълбочина, но беше зад защитата на тима от Добрич.
63' Директен озстрел от над 30 метра на Петров, но вратарят на гостите лови.
62' Сериозен домакински натиск на Добруджа. Смените раздвижиха играта на "жълто-черните".
 60' Ценов излиза, Христов на терена за бургазлии.
 59' Паскалеев и Фахрединов комбинираха, но центрирането остана под нбападателите на домакините.
57' Още една смяна за домакините - Калоян Колев напуска, вместо него Михалев.
55' Страхотен шанс за Добруджа! Веско Ангелов стреля, рикошет, Фахрединов овладя и от границата на малкото накзателно поле стреля силно, но уцели дясната греда!!!
 55' Смяна за Добруджа. Тачев влиза, Желев напуска,
 54' Бърза контра на Нефтохимик, но Михаил Паскалев се намеси добр в отбрана и спаси своите.
52' Засада на Ценов.
50' Сакалиев отклони една топка много добре към Петър Колев, който стреля абсолютно сам с глава пред малкото наказателно поле, но по чудо изкара кълбото в аут.
 48' Засада на голмайстора Петър Колев.
 48' И  двата отбора опитват да преодолеят противниковата отбрана с дълги пасове, но засега това е обречено на неуспех.
 46' Начало на втората част.

45+1' Първа по-опасна ситуация за Добруджа. Фахеридинов напредна много добре отляво, центрира, Филчев стреля мощно, но топката излезе в аут.
45' Минута добавено време.
45'  Корнер за Добруджа, нищо опасно, контра за бургазлии, но домакините правят тактически фаул и убиват темпото.
42' Първи жълт картон в мача. Получава го Стойко Сакалиев за тактически фаул в средата на терена.
41' Нефтохимик продължава да бъде по-дейният отбор на терена. Добруджа с много апатична игра досега.
40' Груба грешка на Младен Димитров, контра за Нафтата, но Петър Колев сгреши паса и опропасти добрата възможност!
36'  Петър Колев вкарва за Нефтохимик!! Тодоров центрира отдясно в малкото наказателно поле, където Петър Колев матира отблизо стража на Добруджа с глава за 1:0 в полза на гостите!
32' Ангелов остана да лежи на терена от домакините.
 30' Сакалиев имаше добър шанс, стреля по земя, но вратарят на Добруджа спаси спокойно.
27' Нов сблъсък в средата на терена и пак медицински екип се намесва. Пострада Тодоров от Нефтохимик.
26' Лазаров стреля от 25 метра към вратата на гостите, но Христов без протеснения лови.
25' Мачът върви в спокойно темпо. С изключение на невроятния пропуск на Стойко Сакалиев, двата тима предлагат постна продукция на над хилядата зрители по трибуните.
22' Добруджа опита с дълъг пас, но защитата на гостите се справи и изчисти.
21' Добруджа опитва да задържи за повече топката в свое владение. Домакините пробват постепенни атаки.
 19' Сакалиев стреля от много сериозна дистанция, но ударът му е слаб и стражът на Добруджа лови.
17'  Фихрединов навлезе мощно в наказателното поле, но Христов се хвърли смело в краката му и лови топката.
 16' Засада на Петър Колев. Страничният съдия вдигна флага, но ситуацията беше спорна и целият щаб на Нафтата скочи да протестира.
 15' Нарушение срещу Петър Колев, който остана да лежи на терена. Фаул от 35 метра за бургазлии. Удар отдалеч на съфамилника му Николай Колев, който праща токата далеч в аут.
12' Нищо интересно на терена, Люта битка в средата, но двата състава оравят много грешки при пасовете.
10' Играта се поуспокои, а действията се развиват предимно в средата на терена.
8' Филип Флоров остана да лежи на терена. Той имаше проблеми с травма още преди началото на мача и сега без видима причина остана на тревата.
 7' По-активният отбор до момента на терена е Нефтохимик. Бургазлии пропиляха една 100-процентова ситуация чрез Сакалиев.
5' Страхотен пропуска на Сакалиев. Грешка на отбраната на домакините, но Сакалиев от метър и половина стреля с глава, но топката излезе в аут.
4' Защитник на Добруджа изрита играч на гостите, който остана да лежи на терена. Играта е спряна за оказване на медицинска помощ на . 4' Изстрел на Лазаров, но той бе блокиран от играч на Нефтохимик.
1' Около 1000 души по трибуните. Агитка от 20-ина човека подкрепя Нефтохимик днес на стадион "Дружба".
1' Начало на мача.
 17:50 Ето и стартовите състави:

Добруджа: 13. Ники Радомиров, 2. Михаил Паскалев, 3. Младен Димитров, 6. Филип Флоров, 20. Здравко Петров, 14. Недко Ангелов, 7. Калоян Колев, 24. Венци Желев, 9. Ивайло Лазаров, 26. Фахрединов, 23. Филип Филчев

Резерви: 22. Радосвет Христов, 15. Сашо Джилянов, 18. Танер Юслу, 13. Денис Содин, 5. Явор Колев, 21. Любомир Михалев, 22. Васил Тачев

Нефтохимик: 64. Георги Христов, 17. Н. Костов, 19. Т. Тодоров, 20. Юри Иванов, 5. Д. Стоев, 28. С. Златев, 13. М. Ценов, 27. Г. Калоянов, 21. Стойко Сакалиев, 15. Петър Колев 10. С. Ангелов

Резерви: 77. Емил Денчев, 26. Милен Христов, 7. Коста Щерев, 23. Иван Янчев, 18. Цветан Канелов, 16. Цветомир Матев, 14. Момчил Желев

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)