3. Обрат и трета поредна победа за Лудогорец в контролите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Обрат и трета поредна победа за Лудогорец в контролите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Натаниел вкара дузпа, а резервата Мишо Александров донесе успеха с 2:1 над Заря (Луганск)

Лудогорец записа трета поредна победа в зимните си контроли след обрат за 2:1 над украинския Заря (Луганск) в третата си контрола от първия лагер в Турция. Заря поведе в 28-ата минута, но Натанаел изравни от дузпа в 73-ата, а резервата Михаил Александров донесе успеха две минути преди края. Така тимът от Разград има само победи в проверките си досега, като преди това победи с 3:1 Фортуна (Дюселдорф) и с 2:1 Виктория (Пилзен).

При приятно време в турския курорт Белек и температура около 10 градуса Вандерсон стреля опасно в третата минута, а родният първенец имаше леко предимство в първия четвърт час пред погледа на собственика Кирил Домусчиев.

Неприятност за Георги Дерменджиев дойде точно в средата на полувремето, когато се наложи Козмин Моци да бъде заменен принудително от Венцислав Керчев. В минутите преди смяната Моци се опита да продължи мача, но не успя и излезе.

След това Кафу проби добре по фланга и центрира, но Марселиньо стреля неточно с глава.

В 28-ата минута Желко Любенович центрира пред вратата на Лудогорец от свободен удар, стана меле и най-съобразителен се оказа Михаил Сиваков, който прати в мрежата за 1:0 в полза на Заря.

След гола украинците контролираха мача, а Лудогорец успя да натисне в самия край на първата част, но няколко изсипани топки пред вратата на Заря не доведоха до сериозни положения.

Дерменджиев пусна Михаил Александров, Джоди Лукоки и Абел Анисе на местата на бразилците Кафу, Марселиньо и Саша на почивката.

Лудогорец имаше лек превес на старта на втората част, а Кишада стреля леко встрани от удобен пряк свободен удар в 53-ата минута. Натанаел видя жълт картон за груб фаул, а силен удар на Квасов бе отклонен встрани от целта.

Вратарят Шевченко спаси удар на Кишада, но нов удар срещна ръката на защитник на Заря и Лудогорец получи дузпа, която Натанаел превърна в изравнителен гол – 1:1.

След изравнителния гол последва нова тройна смяна и на терена се появиха Чунчуков, Ангуло и Д. Александров.

Две минути преди края Мишо Александров получи пас от левия фланг и прати в долния ъгъл за 2:1.

Лудогорец – Заря (Луганск) 2:1
0:1 Сиваков '28
1:1 Натанел '73 /дузпа/
2:1 М. Александров '88

Съставите:

Лудогорец: 1. Милан Борян – 77. Витиня, 27. Козмин Моци, 3. Тейнур Марем, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 18. Светослав Дяков (к), 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 22. Джонатан Кафу, 11. Жуниор Кишада

Резерви: 21. Владислав Стоянов – 16. Браян Ангуло, 37. Венцислав Керчев, 55. Георги Терзиев, 25. Йордан Минев, 12. Абел Анисе, 30. Андрей Препелица, 19. Александър Василев, 7. Михаил Александров, 92. Джоди Лукоки, 17. Цветелин Чунчуков, 28. Клаудиу Кешеру

Треньор: Георги Дерменджиев

Заря: Никита Шевченко, Никита Каменюка (к), Андрей Пилявский, Михаил Сиваков, Евгений Опанасенко, Артём Гордиенко, Иван Петряк, Дмитрий Гречишкин, Желко Любенович, Александър Караваев, Филип Будковский

Резерви: Игор Левченко, Андрей Полтавцев, Алексей Шевченко, Игор Чайковский, Вячеслав Чечер, Паулиньо, Кирил Дорошенко, Рафаел Форстер, Ярослав Квасов, Джаба Липартия, Артьом Сухоцкий, Вячеслав Танковский, Андрей Тотовицкий, Григорий Ярмаш, Артур Загорулко