3. Обзор: Беласица срази Левски Чепинци, Оборище спря Балкан

Обзор: Беласица срази Левски Чепинци, Оборище спря Балкан

Вижте резултатите от всички мачове в Трета лига

Нови десет мача се изиграха от 26 кръг за първенството на ЮЗ трета лига по терените на Югозападна България. Отбелязани бяха 32 гола, от които 15 за домакините и 17 за гостите.

Вниманието беше насочено най-вече на мачовете Пирин ІІ Благоевград – Чавдар Етрополе, Левски Чепинци – Беласица, Оборище  Панагюрище – Балкан Ботевград, Сливнишки герой – Витоша Бистрица и Ботев Ихтиман – ФК Кюстендил.

В Чепинци Беласица победи като гост местния Левски д 4:0 и запази водачеството си в групата с 62 точки. Головете бяха дело на Аспарух Смилков, Патрик Попов, Симеон Бояджиев от дузпа и Живко Димитров. Отборът запази лидерството си в групата с 62 точки.

На стадион Мусала в град Рила Чавдар Етрополе победи с 5:0 домакините Пирин ІІ с голове на Калоян Радков, Николай Маринов, Николай Ботев Николай Иванов и Валентин Лазаров. С тази победа отборът на Чавдар е вече втори само с 58 точки, само 4  по-малко от лидера Беласица.

В Сливница отборът на Витоша Бистрица победи Сливнишки герой с гол на Кристиян Кочилов. Тази победа придвижи отбора на Витоша на трето място във временното класиране на групата с 56 точки.

В Панагюрище местния Оборище победи Балкан Ботевград с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Божидар Землянов. Този гол се оказа златен за домакините и при това положение Балкан Ботевград отстъпи второ място и вече е 4-ти с 55 точки, но с мач по-малко.

В Ихтиман местния Ботев загуби от ФК Кюстендил с 0:2. В тази среща точни за победителите бяха Александър Александров-Аци и Виктор Мицаков. С тази победа отборът на ФК Кюстендил е на 5-то място с 54 точки.

Отборът на Хебър ІІ Пазарджик победи Гранит Владая с 4:0 след две попадения на Сашо Лебанов и по едно на Георги Мавродиев и канадеца Джен Лима. Този мач премина при пълно превъзходство на отбора на домакините. „Направихме доста пропуски, но това не попречи да дам отлична оценка на футболистите на които гласувах доверие в този мач“, сподели наставникът на Хебър ІІ Пазарджик Спас Гигов.

В Костинброд едноименния тим и Пирин Разлог завършиха 3:3. Срещата тръгна отлично за отбора на домакините. Владимир Каптиев в 11-та минута откри за 1:0. В самия край на първата част Петър Попадиин изненадващо изравни за 1:1. През втората част отново домакините поведоха с гол на Илия Петков за 2:1 , а Владимир Каптиев покачи на 3:1. Последва отпускане в отбора на Костинброд. Николай Хаджиниколов-Хаджи намали от дузпа на 3:2 в 75-та минута, а в самия край на мача Росен Падарев изравни – 3:3. „Нереален резултат. Вместо да победим с убедителна разлика, допуснахме три грешки и бяхме наказани с три гола“, сподели Любомир Божанков-старши треньор на домакините.

В Банско едноименния тим победи Пирин Гоце Делчев с 3:1. В това регионално дерби отново на висота играха възпитаниците на играещия старши треньор Борис Галчев. Първият гол в срещата отбеляза Денис Ангелов в 15-та минута. Боби Хазуров покачи на 2:0 в 25-та минута. В 70-та минута Лъчо Давков намали на 2:1. В 82-ра минута талантливият Теодор Чолев с красив плонж с глава покачи на 3:1. С тази четвърта поредна победа отборът на Банско е с 45 точки и се доближава до първите 6 в таблицата. Отборът на Пирин Гоце Делчев остана 8-ми с 39 точки.

На стадиона в Костенец отбора на Рилски спортист поледи Вихрен Сандански с 2:0. Резултата за отбора на домакините откри Петко Петков, второто попадение бе дело на Виктор Колев . В отбора на гостите не играха наказания Вальо Георгиев и контузените и болни  Илиян Джавалеков, Петър Добринков, Александър Якимов и вратаря Ивайло Яначков.

Надежда Доброславци победи Септември ІІ София с 2:1. Първия гол в срещата отбеляза Жулиан Манолов в 8-ма минута за 1:0. В 72-ра минута гостите изравниха след изпълнена дузпа от Мартин Марио Филипов. В 81-ва минута Валентин Миленов покачи на 2:1, също от дузпа. Това бе четвърти пореден мач без загуба на отбора на Надежда под ръководството на старши треньора Румил Жотев. Надежда са вече на 13-то място с 29 точки, а Септември ІІ са 16-ти с 26 точки.