3. РЕКОРД: Левски – Лудогорец е най-посетеният мач (УНИКАЛНИ ВИДЕА И СНИМКИ)

РЕКОРД: Левски – Лудогорец е най-посетеният мач (УНИКАЛНИ ВИДЕА И СНИМКИ)

„Сините” останаха без допуснат гол от над 7 часа, но за първи път не спечелиха у дома

Двубоят Левски - Лудогорец стана най-посетеният от началото на сезона.

На „Герена" имаше 14 500 зрители.

Предишното най-добро постижение бе на домакинството на ЦСКА на разградчани, когато на "Армията" имаше около 9500 души, пише "Тема спорт".

За последно на двубой на сините имаше толкова хора преди малко повече от 13 месеца - на 21 юли 2016-а при 1:1 срещу Марибор в Лига Европа.

Преди двубоя с българския шампион феновете на сините направиха ефектна хореография.

По цялото продължение на секторите А, Б и В имаше огромни български знамена.

А на това пред южната трибуна пишеше - "Съединението прави силата".

Така бе отбелязана и 132-ата годишнина от Съединението на България.

На стадиона бе и 74-годишният дядо Дафин от силистренското село Професор Иширково, който бе пътувал 12 часа с влак, за да наблюдава любимците си за първи път от трибуните.

Пред погледа му Левски не допусна гол в четвърти пореден мач под ръководството на Делио Роси.

Сините не са вадили топката от мрежата си вече 421 минути, което е нас 7 часа. За последно столичани бяха огорчени в 29-ата минута от играча на Верея Венцислав Бенгюзов.

Старозагорският тим е и единственият, вкарвал на Левски от началото на сезона - спечели у дома с2:0.

Червените картони на Божидар Митрев и Сисиньо пък бяха под №11 и №12, в 19-те шампионатни сблъсъка между Левски и Лудогорец. На сметката и на двата тима има по 6. Единственият футболист, гонен два пъти, е бившият играч на Лудогорец Жуниор Кайсара.

Иначе, за първи път през сезона Левски не спечели домакинство. Преди това имаше три победи. Равенството развали 100-про-центовата успеваемост на Лудогорец като гост - разградчани преди това имаха три победи далеч от дома.

Лудогорец, от своя страна, продължава да е единственият тим в историята на Първа лига с положителен баланс на "Георги Аспарухов" - 4 победи срещу 3 загуби и 3 равенства от 10 визити в столицата.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)