3. "СИНЯ" ЕУФОРИЯ: Левски надви Локо (Пд) пред 15 000

"СИНЯ" ЕУФОРИЯ: Левски надви Локо (Пд) пред 15 000

Краев и Кръстев вкараха за 2:1

Отборът на Левски победи с 2:1 състава на Локомотив (Пловдив) в първия си официален мач за новата година. Срещата се игра пред 15 000 зрители на стадион "Георги Аспарухов" в София. За Левски головете отбелязаха Андриан Краев и Филип Кръстев, за гостите от Пловдив точен бе Петрович. Локомотив завърши срещата с 10 души след директен червен картон на Паскалев в 20-ата минута на мача.

Срещата започна с минута мълчание в памет на Апостола на свободата Васил Левски.

Домакините опитаха да натиснат съперника си още от самия старт на мача, но така и не стигнаха до нещо по-сериозно пред вратата на Локомотив.

В 10-ата минута Левски получи право да изпълни фаул в близост до наказателното поле на противника. Зад топката застана Филип Кръстев, който центрира отлично около точката за изпълнение на дузпа, но Преслав Боруков успя с глава да изчисти в корнер.

В 20-ата минута гостите от Пловдив останаха с човек по-малко на терена. Мартин Паскалев бе изгонен с директен червен картон от съдията Волен Чинков заради нарушение на границата на наказателното поле срещу Билал Бари. При изпълнение на пряк свободния удар зад топката застана Марин Петков. Нападателят шутира в стената, топката се отклони от нея и попадна в Андриан Краев. Халфът стреля с десния крак, топката рикошира в тялото на защитник на Локомотив, излъга вратаря Лукас Рейдър и спря в мрежата - 1:0.

В 29-ата минута Локомотив изравни. Резервата Милош Петрович от малкото наказателно поле с глава след изпълнение на ъглов удар направи 1:1. Секунди по-късно Левски удари греда. Билал Бари от малък ъгъл стреля в страничната греда на вратата, пазена от Рейдър.

В 32-ата минута домакините отново поведоха в резултата. От границата на наказателното поле Филип Кръстев стреля неспасяемо под гредата за 2:1.

В началото на второто полувреме феновете на Левски запалиха десетки факли по трибуните и това принуди Волен Чинков да спре мача за няколко минути.

Левски продължи да натиска Локомотив Пд и опита да създаде нещо по-опасно пред вратата на Лукас Рейдър, но до голово положение така и не се стигна.
"Смърфовете" бяха много близо до попадение в 63-ата минута. Парвиз Умарбаев изведе добре Бирсент Карагарен в наказателното поле и той стреля по диагонала, но на сантиметри от дясната греда на Николай Михайлов.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 13. Михайлов, 91. Михайлович, 23. Сонко, 33. Кордоба, 6. Цунами, 8. Краев, 27. Митков (46 - 20. Костадинов), 30. Кръстев, 17. Уелтън, 88. Петков, 19. Бари;

Треньор: Станимир Стоилов;

Локомотив (Пловдив): 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис, 50. Йосип Томашевич, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 19. Александър Василев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев (66 - 10. Венсан Марсел), 99. Преслав Боруков (27 - 20. Милош Петрович);

Треньор: Александър Тунчев.

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)