3. Синьо шоу! Левски размаза Пирин (ВИДЕО)

Синьо шоу! Левски размаза Пирин (ВИДЕО)

Уелтън над всички при 3:0 в Благоевград

Левски размаза с 3:0 като гост Пирин Благоевград в мач от 25-ия кръг на efbet Лига, а над всички беше Уелтън.

Бразилецът отново показа, че разполага с огромен потенциал и още в 4-ата минута матира Янко Георгиев с превъзходно изпълнение.

В края на полувремето Илиян Стефанов покачи на 2:0, а в 73-ата минута Уелтън беше с основна заслуга и за третия гол. След негов пробив и удар, топката рикошира в Стефанов и влетя във вратата.

Така Левски постигна 4-та поредна победа с 3:0 над Пирин и си върна 5-то място в класирането с 39 точки.

"Орлетата" остават на 11-та позиция с 27 т. и това им беше и първа загуба от началото на пролетния дял на първенството.

В следващия кръг "сините" приемат Черно море в директна битка за евротурнирите, докато Пирин гостува на Царско село.

Левски поведе още в 4-ата минута. Сините разиграха топката по двата фланга и тя отиде към Уелтън. Бразилецът отправи снаряд с левия крак по диагонала и с помощта на горната греда топката влетя зрелищно във вратата на Пирин за 1:0.

Гостите можеха бързо да удвоят преднината си. В 10-ата минута разгърнаха светкавична атака, при която Уелтън се възползва от грешка на Бодуров и намери по чудесен начин топката за връхлитащия Стефанов. Той обаче стреля слабо и в аут от чистата позиция.

Пирин отговори малко по-късно с шут на Георгиев, който Михайлов улови без проблеми. В 32-ата минута Стефанов вече отправи хубав удар, но Георгиев внимаваше и изби в корнер, след който защитата на домакините се справи.

В края на полувремето Левски пропусна нов голов шанс. Миланов нахлу в наказателното поле, Дяков не успя да го спре, и отправи хубав удар. Но топката премина покрай лявата греда на вратаря.

Малко по-късно гостите стигнаха до второ попадение. При разбъркване в пеналта на Пирин, домакините не успяха да изчистят и Бари с глава свали за Стефанов, който от воле разстреля Георгиев за 2:0.

Малко след подновяването на играта Левски можеше да сложи точка на спора. Бари се възползва от празно пространство, последва негов спринт и удар по диагонал, който беше отразен от Георгиев.

В 55-ата минута "сините" отново пропуснаха да вкарат. При контраатака Уелтън затрудни максимално Георгиев, който не успя да улови. При добавката Стефанов не уцели вратата от непосредствена близост. В средата на полувремето полицията нахлу в сектора с фенове на столичани, но не се стигна до сериозни безредици.

В 71-ата минута Станислав Манолев стреля по диагонала, но не затрудни Михайлов. 120 секунди по-късно Уелтън отново показа бразилската си магия. Той развинти Бодуров и оформи класиката за Левски с втория си гол в мача.

До края не падна нов гол и гостите спечелиха напълно заслужено.