3. "Смърфовете" изритаха "червените" от тройката с гол от съблекалнята (ВИДЕО)

"Смърфовете" изритаха "червените" от тройката с гол от съблекалнята (ВИДЕО)

Фенове на двата отбора се замеряха с бомби и факли, пострада леко полицай

Отборът на Локомотив (Пловдив) продължава със стабилните си изяви от началото на сезона, след като днес се наложи трудно с 1:0 над тима на ЦСКА. Срещата се игра на стадион "Локомотив" и бе от програмата на 14-ия кръг на родната "А" група.

Единственото попадение в срещата падна още в 27-ата секунда и бе дело на Гади. Така "смърфовете" прекъснаха серията на ЦСКА от 6 поредни победи.

Преди мача на стадиона имаше грозни сцени, тъй като двете агитки започнаха да се замерват с бомби, факли и камъни, което наложи намесата на полицията.

При последвалите размирици хвърлена от сектора с привърженици на Локомотив бомба падна до служител на реда и разкъса неговите панталони. Друг полицай пък си беше оставил жилетката в страни, която пламна след хвърлена факла. Пострада и привърженик на ЦСКА, уцелен с камък в главата.

Мачът започна отлично за "черно-белите", които излязоха напред още в 27-ата минута, когато Тодоров центрира наглед слабо към наказателното поле, където Камбуров с едно докосване отклони към Крис Гади, а халфът с безпощадно воле в горния десен ъгъл не остави шанс на Черни за 1:0.

Само 2 минути след това "червените" можеха да възстановят статуквото, след като Гъргоров изведе елегантно Марсиньо с високо подаване сам срещу вратаря на домакините, но бразилецът се засуети и защитник на Локомотив ритна топката в тялото му, след което Господинов улови.

В 8-та минута "смърфовете" имаха шанс да удвоят аванса си, след като Маламов отне на Менди пред пеналта на ЦСКА, направи двойно с Камбуров и стреля по земя, но ударът му бе слаб и не затрудни Черни.

След 30-ата минута "армейците" успяха да изнесат играта в половина на съперника и в 35-ата Гъргоров навлезе в пеналта отляво и центрира в наказателното поле, Господинов изби, но право на главата на Милисавлевич, който от точката на дузпата не можа да уцели вратата с глава.

180 секунди по-късно Черни изби лошо едно центриране в наказателното му поле, топката попадна в Гади, който стреля с левия крак, ала бранител на "червените" блокира шута му с тяло.

Втората част стартира с по-активна игра на столичани, които опитаха с удари от дистанция чрез Марсиньо и Гъргоров.

В 54-ата минута Дани Кики стреля опасно по земя от границата на пеналта, но топката премина покрай дясната греда на Черни.

Като цяло обаче положенията през това второ полувреме не бяха никак много, тъй като домакините бяха добре групирани в половината си и не даваха възмонжост на ЦСКА да разиграва спокойно.

В последните 10 минути "армейците" отново засилиха натиска, но така и не можаха да накарат Господинов да се намеси по-сериозно, освен при един шут на Гъргоров.

Останалите шансове за "червените" дойдоха след уари от дистанция на Милисавлевич и Марсиньо, които обаче излязоха в аут.

Нов гол до края не падна и така Локомотив взе ценен успех с 1:0 над ЦСКА. След победата "черно-белите" изместиха "армейците" от 3-о място и вече имат 28 точки, с колкото разполагат също Литекс и Лудогорец, но те са мач по-малко.

Локомотив София има нужда от 2 милиона лева а Сектор "В"

Изпълнителният директор на Локо София Иво Котев разясни каква е ситуацията в "Надежда"