3. Три дузпи и 2:2 между Нефтохимик и Ботев в дербито на "Б" групите

Три дузпи и 2:2 между Нефтохимик и Ботев в дербито на "Б" групите

Много единоборства и малко футбол видяха 5000 на стадион "Лазур"

Нефтохимик и Ботев направиха 2:2 в здрав като единоборства и лош като качество мач в дербито на Източната „Б“ група. „Шейховете“, които приеха „канарчетата“ на стадион „Лазур“, изпуснаха шанса да поведе в класирането, а жълтите правят пето равенство подред.

Около 5000 зрители заеха местата си да гледат здрав и резултатен мач, но видяха само второто. Срещата бе осеяна с купища грешки и от двата тима и самите голове бяха дело също на грешки.

Всъщност три дузпи и един гол, с голямо съмнение, че е автогол, решиха срещата.

Ботев започна по-добре мача, подкрепян от над 700-те фенове агитка. В 15-ата минута Атанас Курдов пропусна да изведе своите, излязъл сам срещу вратаря. В 20-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. След грешка в защитата на „шейховете“ Курдов открадна една топка и бе подкосен от стража Христов. Самият Курдов застана зад топката и реализира.

Малко по-късно Сакалиев пропусна от чиста позиция. В 35-ата минута обаче след грешен пас на Гаджалов, Матев открадна топката, нахлу и подаде на Петър Колев, който бе съборен в наказателното поле от Киков, а Николай Йорданов отсъди дузпа. Зад топката застава Сакалиев, който стреля по земя вдясно, Амбарцумян хвана ъгъла, но не можа да спаси.

Така завърши първото полувреме. Второто започна с натиск на Нефтохимик. В 64-ата минута домакините достигнаха до втора дузпа. След подаване по въздуха, Петър Колев се измъкна от двама защитници, Киков го задържа и Николай Йорданов отсъди дузпа. Сакалиев застана зад топката и вкара за втори път с идентичен удар.

До края на мача старши треньорите направиха няколко смени, а в игра се появи и бившият халф на ЦСКА Тодор Тимонов – Лимона. Принца на Пловдив раздвижи играта на гостите. При първата по-свястна атака на Ботев в последните 15 минути, те вкараха  гол, и то след рикошет в защитник в Нафтата при центриране и удар с глава. Въпреки това за голмайстор бе обявен Атанасов.

В 85-ата минута гостите изпуснаха златен шанс за гол, след като Стамен Ангелов не може да преодолее Амбарцумян.

В 90-ата минута пък Асенов проби по левия фланг и сервира топката на Курдов, който пак пропусна да отбележи.

Така в крайна сметка двата отбора направиха 2:2 на стадион „Лазур“.

***

РАЗВИТИЕ НА МАЧА:

КРАЙ НА МАЧА. НЕФТОХИМИК И БОТЕВ НАПРАВИХА 2:2 в мач, който не блестеше много със своето качество и в който зрителите видяха три дузпи

Асенов проби по левия фланг и сервира топката на Курдов, който пак пропуска

90 минута: Четири минути добавено време

Смяна е редиците на Нефтохимик. На мястото на Милен Христов, Симеон Златев

Много сериозен натиск за Нефтохимик в последните минути

85 минута: Страхотна възможност за Нефтохимик. След корнер пред вратата на домакините, топката стигна до Стойко Сакалиев, който заедно със Стамен Ангелов организира много опасна контра, при която последният излезе сам срещу вратаря, но Амбарцумян с много добра намеса спаси

83 минута: Смяна в състава на Нефтохимик. Марин Ценов влиза, Момчил Желев излиза

Равностойна игра в ппоследните минути, изпълнена с много грешки

78 минута: С влизането си в игра Тодор Тимонов доста раздвижи играта на Ботев

75 минута. При първата по-свястна атака на Ботев в последните 15 минути, те вкараха  гол, и то след рикошет в защитник в Нафтата при центриране и удар с глава. Въпреки това за голмайстор е обявен Атанасов. 2:2

75 минута: Двете агитки викат "Българи, юнаци". Те са побратимени и проблеми след края на срещата никога не стават.

72 минута: Трета смяна в Ботев - Излиза Йордан Христов, влиза Петър Атанасов

71 минута: Смяна в състава на Ботев -

Дузпата на Левски срещу Арда е първата им от близо 10 месеца

"Сините" преминаха през 25 кръга без наказателен удар в тяхна полза

Антон Велков: Не искам време, Локо София има по-голям потенциал

Треньорът на "железничарите" иска реакция от футболистите още следващия кръг

Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)