3. ЦСКА напомпа мускули, удари шампиона на Австрия (ВИДЕО)

ЦСКА напомпа мускули, удари шампиона на Австрия (ВИДЕО)

Евандро донесе престижния успех на „червените“ над хегемона РБ Залцбург, който пропусна дузпа

ЦСКА завърши с престижна победа своя подготвителен лагер в Австрия.

„Червените“ удариха местния хегемон и шампион РБ Залцбург с минималното 1:0 в последната си проверка на алпийска земя.

Единственото попадение бе дело на бразилеца Евандро и падна през първото полувреме, а през второто австрийците пропуснаха дузпа.

Първите десетина минути на спаринга бяха равностойни, а в 11-ата Евандро засече с атрактивна странична ножица центриране от корнер, но прати топката над целта.

Австрийците отговориха след още десет минути игра, но Стойчо Атанасов се намеси решително и изчисти в корнер.

Не след дълго ЦСКА откри резултата. „Червените“ осъществиха образцова контраатака, при която новодошлият Тони Уот проби по фланга и намери оставения непокрит пред пеналта Рубен Пинто.

Последният майсторски изведе с едно докосване Евандро, а бразилецът напредна в наказателното поле и елегантно прехвърли вратаря Станкович – 1:0.

Малко преди паузата Уот бе изведен в коридор зад защитата, но си поведе топката встрани и сам затвори ъгъла си, след което трябваше да центрира, ала нямаше кой да засече.

Междувременно вратарят на „армейците“ Витаутас Черниаускас се намеси решително, за да запази аванса на ЦСКА до паузата.

След почивката двамата треньори направиха по няколко промени, а в средата на втората част РБ Залцбург пропусна дузпа.

В 61-ата минута нападател на австрийците бе изведен в пеналта с дълъг пас и пресрещнат от появилия се като резерва нов „червен“ страж Густаво Бусато, а съдията отсъди дузпа.

Тя обаче бе изпълнена нескопосано от босненския национал Смаил Превляк, който прати топката високо над целта.

До края на спаринга нови попадения не паднаха и така ЦСКА завърши с победа подготвителния си лагер в Австрия.

В предишните си две контроли тимът записа минимални поражения с по 0:1 от шампионите на Унгария (Ференцварош) и Украйна (Шахтьор Донецк), а преди това постигна класически успехи над Локомотив (ГО) и чешкия Прибрам.

Днешния спаринг бе пропуснат от новите попълнения Диего Фабрини, Денис Давидов и Илия Шаламанов, които обаче ще са на линия за представянето на състава срещу Вихрен в събота на "Българска армия".

"Армейците" се прибират в България в четвъртък следобед с полет от Мюнхен.

ЦСКА - РБ Залцбург 1:0
1:0 Евандро 35

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА
: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 28. Пламен Гълъбов, 24. Нуно Томаш, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот;

Резерви: 12. Густаво Бусато, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 11. Петър Занев, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 18. Мартин Смоленски, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу.

РБ ЗАЛЦБУРГ: 1. Станкович, 2. Менса, 13. Стосич, 16.Юнузович, 18. Минамино, 20. Айгнер, 21. Адаму, 25. Фаркас, 28. Бернеде, 30. Хааланд, 47. Ороз

Резерви: 23. Кьон, 4. Ашимеру, 6. Сейланд, 7. Бергер, 11. Превляк, 14. Собозлай, 19. Камара, 32. Бари, 37. Окугава, 45. Дедич, 55. Тодорович.

ПЪЛЕН ЗАПИС ОТ МАЧА:

ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ КОНТРОЛАТА:

90+3 - Край на мача! ЦСКА победи РБ Лайпциг с 1:0 в последната си контрола на австрийска земя.

90 - Играта е спряна, Кристиян Малинов от ЦСКА получава лекарска помощ и в крайна сметка е заменен от младока Мартин Смоленски.

83 - Нов корнер за ЦСКА, този път топката минава над вратата след удар с глава.

80 – Свободен удар за ЦСКА, но след центрирането играта е спряна заради засада на Соу.

75 – Корнер за ЦСКА, но защитник на австрийците се извисява в пеналта и чисти с глава.

62 – ПРОПУСНАТА ДУЗПА ОТ АВСТРИЙЦИТЕ! Превляк стреля над вратата на влезлия като смяна Бусато.

60 – Дузпа за РБ Залцбург.

55 – И двамата треньори правят по няколко смени.

48 – Корнер в полза на Залцбург, но след него не се стига до нищо опасно.

46 – Али Соу заменя Тони Уот.

46 – Начало на второто полувреме, една промяна в състава на ЦСКА.

45 – Край на първото полувреме. ЦСКА води срещу РБ Залцбург с 1:0 след хубав гол на Евандро.

44 – Свободен удар за ЦСКА, но изпълнението е точно във вратаря.

42 – Тони Уот бе изведен в коридор зад защитата, но си поведе топката встрани и сам затвори ъгъла си, след което трябваше да центрира, ала нямаше кой да засече.

35 – ГОООЛ ЗА ЦСКА, ЕВАНДРО ОТКРИВА РЕЗУЛТАТА! Бразилецът завърши елегантно образцова контраатака, започнала с чудесен рейд на новодошлия Тони Уот, прехвърляйки вратаря на австрийски шампион за 1:0.

32 - Първата смяна в мача е в състава на РБ Залцбург, на терена се появява Окугава.

28 – Играта е спряна, защото футболист на австрийците има нужда от лекарска помощ и медиците са на терена.

25 – Корнер за ЦСКА, след който се стига до изстрел от средна дистанция, ала топката преминава над вратата.

23 – Далечен удар на играч от Залцбург преминава високо над целта.

22 – Защитата на ЦСКА се справи с корнера.

20 – Ключово спасяване на Черниаускас, който изби в корнер опасен удар към горния ъгъл.

11 – Отлично изпълнение на Евандро от ЦСКА! Бразилецът засече топката, центрирана от корнер, с изключително атрактивна странична ножица, но не успя да улучи целта.

8 – Ъглов удар за ЦСКА, след който се стига до още един такъв.