3. "Воеводите" излъгаха "шейховете" и им нанесоха първо поражение за сезона

"Воеводите" излъгаха "шейховете" и им нанесоха първо поражение за сезона

Сливен се добра до победата с минималното 1:0 в мача срещу Нефтохимик

В среща от петия кръг на Източната „Б” група отборът на Сливен успя да победи с минималното 1:0 гостуващия на стадион „Хаджи Димитър” Нефтохимик. Срещата предложи малко вълнуващи моменти, а единственото попадение в двубоя дойде в заключителните 10 минути на двубоя. Тогава Филипов се разписа с глава и по този начин донесе победата на „воеводите”. Поражението бе първо за „шейховете” през настоящия сезон.

В първите минути на срещата Нефтохимик бе много активен и търсеше попадението усилено. „Шейховете” владееха повече топката, докато „воеводите” разчитаха предимно на дълги подавания.

Постепенно Сливен поизравни играта и създаде първата по-опасна ситуация в 18-ата минута. Миндев се опита да изведе Костов очи в очи срещу Христов, но вратарят на Нефтохимик предвидливо излезе и улови. Последваха нови силни изяви от страна на домакините и в 24-ата минута Костов се откъсна много добре отдясно и напредна, след което центрира в наказателното поле, където топката се озова в Светослав Петров, който обаче прати кълбото над напречната греда.

Сливен продължи да търси гола и в 32-ата минута направи най-сериозния пропуск в срещата до момента. Ивайло Петров изпълни пряк свободен удар, а Христов не съумя да улови кълбото и то попадна в Миндев, който обаче от много чиста позиция не успя да прати топката в мрежата на гостите. До почивката „воеводите” продължиха да играят малко по-добре от съперника, но попадение през първата част така и не падна и първите 45 минути завършиха при нулево равенство.

Втората част стартира по подобие на първата – Нефтохимик започна по-силно и по-активно, но отново не съумяваше да създаде нищо по-сериозно пред Караманов. Първият четвърт час бе доста безинтересен и вълнуващите моменти на „Хаджи Димитър” липсваха.

В 63-ата минута Стойко Сакалиев пропусна добра възможност за реализиране на гол – нападателят бе изведен срещу Караманов и се опита да прехвърли стража на домакините, но той реагира блестящо и изби. Последва нещо като натиск от страна на „шейховете”, но те не съумяваха да отбележат попадение.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Сливен поведе. Представилият се много силно в мача Костов намери Веселинов. Той центрира отлично към Филипов, който с глава преодоля Христов и направи резултата 1:0.

До края на двубоя Нефтохимик се опита да достигне до равенството и да се добере до точката, но „воеводите” се бранеха добре и запазиха преднината си от един гол, като по този начин нанесоха първо поражение на „шейховете” през сезона.

Ето и чат описанието, което Novsport.com води по време на мача:

90+3' Край на мача! Сливен победи Нефтохимик с 1:0!

90+2' Корнер за Сливен в последната минута на добавеното време.

90' Три минути е добавеното време на срещата.

90' Последни минути на двубоя на "Хаджи Димитър". "Шейховете" упорито търсят гол, който да им донесе точката в срещата. При положение, че бургазлии загубят мача, това ще бъде първо поражение за тях през новия сезон.

88' Налага се да бъде оказана медицинска помощ на Костов, който получи някакво схващане.

85' Смяна за Нефтохимик, Костов от състава на "шейховете" излиза, а на негово място се появява Йорданов. Нефтохимик ще търси усилено равенството в последните минути.

83' 1:0 за Сливен. Филипов е голмайсторът за домакините. Ивелин Костов намери Веселинов, който центрира перфектно и Филипов с глава отбеляза за 1:0.

78' Натиск на Нефтохимик в последните минути. Сливен се прибра в половината си и "шейховете" търсят гол, но резултатът все още е 0:0.

76' Светослав Петров излиза, а вместо него до края на мача ще играе Тодоров.

73' Много хубав удар на Златев, но Караманов реагира блестящо и избива.

71' Смяна за Нефтохимик. Христов напуска и на негово място влиза Ангелов.

69' Хубаво положение пропиляха домакините от Сливен. Костов опита да намери Миндев, който обаче се запави и не успя да отиграе кълбото.

66' Добра възможност за "шейховете". Сакалиев опита удар, но не намери добре кълбото и то излезе в аут.

64' Смяна за Нефтохимик. Матев отстъпва мястото си на Колев. И двамата играчи са бивши футболисти на Сливен, но сега играят за "шейховете".

63' Хубаво бе изведен Стойко Сакалиев, който се опита технично да прехвърли Караманов, който обаче реагира светкавично и и изби.

63' Влезлият преди броени минути Стойчев излиза, а на негово място се появява Веселинов. Все още не е ясно дали смяната на Стойчев е поради контузия или не.

60' Жълт картон за Златев, който извърши грубо нарушение срещу Петров.

59' Липсват чистите ситуации в първия четвърт час на второто полувреме.

57' Зачестиха нарушенията в последните минути. Все още 0:0 на стадион "Хаджи Димитър".

56' Първа смяна в мача. Ивайло Петров излиза, а на негово място се появява Стойчев

55' Хубав удар на Костов към вратата на Нефтохимик, Христов обаче улови.

53' Жълт картон за Желев, който спря непозволено играч на съперника.

50' Нефтохимик се активизира и по подобие на началото на първото полувреме е по-активният тим на терена.

47' Равностойно начало на втората част.

46' Начало на вторите 45 минути.

45+1' Последен съдийски сигнал за първата част. Сливен - Нефтохимик 0:0. Домакините повече трябва да съжаляват за това, че не водят в резултата, защото имаха две добри възможности. Те обаче бяха пропиляни и по този начин началното нулево равенство се запази.

44' Опасен изстрел с десния крак на Миндев. Христов обаче е уверен и лови.

42' Последни минути на първата част. По-добра игра от страна на домакините, голове в срещата обаче няма и нулевото равенство се запазва.

40' Жълт картон на Динев за грубо нарушение срещу Матев.

38' Натиск от страна на домакините. Атакуват осилено и търсят попадение "воеводите", но Нефтохимик не допуска попадение.

36' Силни последни минути за Сливен. Нулевото равенство продължава да се запазва.

32' Невероятен пропуск за Сливен. Ивайло Петров изпълни пряк свободен удар, а Христов не успя да улови кълбото. То попадна в Миндев, който от много чиста позиция не съумя да прати кълбото в мрежата на гостите.

30' Половин час игра от началото на мача. Едно единствено опасно положение пред двете врати, то бе организирано от играчите на Сливен. Резултатът обаче все още е 0:0.

27' Нова рокада в атаката на Нефтохимик, атакуващите футболисти отново смениха местата си, но това все още не води до нищо по-опасно пред Караманов.

24’ Най-доброто положение в срещата до момента. Костов се откъсна много добре отдясно и напредна, след което центрира в наказателното поле, където топката се озова в Светослав Петров, който обаче стреля над вратата.

23' Жълт картон за Юри Иванов от състава на Нефтохимик, който разкара ненужно топката.

22' Вътрешна рокада в състава на Сливен. Двамата външни халфове смениха местата си.

20' Първи жълт картон в срещата. Той е за Миндев, който извърши ненужно нарушение в средата на терена срещу Калоянов.

18' Много добро положение се откри пред домакините. Миндев се опита да изведе Костов на чиста позиция, но Христов предвидливо излезе и улови преди да последва нещо по-сериозно пред вратата му.

17' Възможност за Нефтохимик, Сакалиев обаче действа несъсредоточено и до по-сериозна опасност не се стигна.

15' Първи корнер в мача, ъгловият удар е за Сливен. След центрирането Христов изби, а топката попадна в Светослав Петров, който отправи несериозно изпълнение и кълбото прелетя над напречната греда.

15' Сливен се опитва да поизравни играта.

12' Впечатление прави това, че Нефтохимик владее топката повече от своя съперник. Сливен разчита предимно на дълги извеждащи подавания. "Шейховете" са по-активни, но все още не създават нищо по-сериозно пред Караманов.

10' Забелязват се някои ротации в атаката на гостите. Сакалиев и Матев сменят местата си, това обаче все още не води до резултат.

9' Първи удар към една от двете врати. Отправи го Симеон Златев, изстрелът обаче премина вляво от Караманов.

8' Слабо начало на мача. И двата отбора подхождат доста предпазливо и все още не успяват да създадат нищо по-интересно.

6' Шеста минута, все още няма нито един удар към една от двете врати.

4' Първа по-опасна ситуация в мача. Филипов проби отдясно, но избърза с центрирането към Костов и Христов улови безпроблемно. Забелязва се, че в началните минути Нефтохимик не атакува по фланговете.

2' По-активно начало за гостите от Нефтохимик. Впечатление в състава на домакините от Сливен прави това, че титуляр е Ивайло Петров, който около месец лекуваше контузия, и веднага след като се възстанови е титуляр.

1' Начало на мача!!! Около 1000 души на стадион "Хаджи Димитър", 40 от които привърженици на Нефтохимик.

Ето и стартовите състави:

Сливен: 12. Караманов (к), 21. Антонов, 18. Георгиев, 16. Иванов, 6. Динев, 5. Ибризов, 2. И. Петров, 24. Филипов, 9. Костов, 19. С. Петров, 7. Миндев

Резерви: 1. Господинов, 11. Димитров, 4. Тодоров, 25. Стойчев, 10. Веселинов, 14. Чанев, 22. Камбуров

Нефтохимик: 84. Христов, 17. Костов, 19. Тодоров, 5. Т. Стоев, 20. Иванов, 14. Желев, 27. Калоянов, 13. Матев, 26. Христов, 21. Сакалиев (к), 28. Златев

Резерви: 69. Митев, 18. Какелов, 29. И. Стоев, 7. Щерев, 10. Ангелов, 8. Йорданов, 15. Колев

Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)