2. Ботев (Пд)
  3. Ботев с минимална загуба от Септември при U19 в първата си контрола в Трявна

Ботев с минимална загуба от Септември при U19 в първата си контрола в Трявна

Иван Кочев даде шанс на всичките си здрави футболисти, като участие в двубоя взеха общо 21 играчи от "жълто-черния" тим

Ботев загуби с 0:1 от Септември (София) в първата си контролна среща по време на подготвителния лагер в Трявна. "Жълто-черните" контролираха топката през по-голямата част от игровото време и диктуваха случващото се, но не успяха да оползотворят създадените положения и бяха наказани.

Иван Кочев даде шанс на всичките си здрави футболисти, като участие в двубоя взеха общо 21 играчи от "жълто-черния" тим. Единственият, който пропусна двубоя със столичани, бе болният Мартин Татаров.

Първите 45 минути бяха далеч от познатата картина за понятието "приятелска среща", като само за първата част главният съдия раздаде шест жълти картона (2 за Ботев и 4 за Септември), а двата тима не се поколебаваха да влизат грубо в краката на противника. В 7-ата минута топката бе изсипана към наказателното поле на "канарчетата" и играч на столичани стреля, ударът бе отразен от Стилиян Георгиев, но последва добавка от близка дистанция и резултатът бе открит.

В 20-ата минута Атанас Пашалиев центрира от ъглов удар и Атанас Ташолов свали с глава към Рангел Парасков, който от точката на дузпата шутира, но право в тялото на защитник. В 25-ата минута пловдивчани направиха най-големия си пропуск в срещата. Милен Златков получи топката по дясното крило и пусна към Рангел Парасков, който бе абсолютно непокрит сам срещу вратаря на 10 метра от вратата и стреля, а кълбото прелетя над напречния стълб.

В заключителните секунди на първата част Здравко Дерменов засече с глава центриране на Атанас Пашалиев и топката се отклони от ръката на защитник на Септемви, но главният съдия подмина ситуацията.

След почивката играта се поуспокои, а от здравите и на моменти груби влизания от първите 45 минути нямаше и следа. В 47-ата минута играч на софиянци проби опасно по левия фланг и направи прострелно центриране, но Димитър Стамболийски се намеси добре и изби. В 62-ата минута Ангел Бастунов получи топката пред наказателното поле и навлезе в него, но вместо да шутира се поколеба и защитник изчисти кълбото.

3 минути по-късно в идентична ситуация се озова и Димитър Богданов, който бе с топка в крака пред вратата, но и този път защитата на Септември се справи. В 76-ата минута Димитър Богданов се отличи с прекрасен пробив и след като преодоля няколко защитници пусна към Петко Гешев, а крилото от отлична позиция не успя да намери съотборник.

В 86-ата минута Иван Джоголов проби по дясното крило и центрира към Петко Гешев, но защитник изпревари родения през 1999 година футболист.

Следващата контрола на Ботев е в понеделник от 19:30ч. срещу Монтана.
Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо