2. Ботев (Пд)
  3. Етър нанесе първа загуба на Ботев в контролите (ВИДЕО)

Етър нанесе първа загуба на Ботев в контролите (ВИДЕО)

"Болярите" биха с 2:0, удариха и две греди в Трявна

Ботев (Пловдив) допусна първа загуба в летните си контроли след 0:2 от готвещия се за Втора професионална лига Етър (Велико Търново). Проверката се игра в Трявна, а Етър вкара голове в началото и края, за да сломи елитния съперник.

Николай Костов сглобява нов отбор това лято, а контролата започна лошо и още в 3-ата минута лошо връщане към вратаря Георги Георгиев позволи на Йонко Неделчев да излъже стража и да вкара на празна врата за 1:0 в полза на „болярите”.

Иван Стоянов насочи добре в горния ъгъл в 21-ата минута, но Цветомир Цанков спаси. После Жоао Пауло шутира над целта.

В 28-ата минута Жоао Пауло направи голям пропуск, след като открадна пред противниковата врата, премина вратаря, но между двама защитници отблизо нацели страничната греда на празната врата.

Преди почивката Балтанов се размина на косъм от гола след мощен изстрел леко встрани.

Голмайсторът на Етър Стефан Неделчев разтресе напречната греда на „канарчетата” с атрактивна задна ножица в 56-ата минута. В 69-ата минута Етър удари и втора греда с шут от 15-ина метра.

10 минути преди края резервата Наско Милев не уцели празната врата при добавка след избит удар на Бризола.

В последната минута Етър хвана Ботев на контра, защитник застигна излезлия на чиста позиция аржентински нападател Гуидо Абаям, но след странен рикошет топката спря в мрежата за крайното 2:0.

Ботев (Пловдив) – Етър (ВТ) 0:2
0:1 Йонко Неделчев ‘3
0:2 Гуидо Абаям ‘90

Ботев Пловдив: Георги Георгиев ('63 Мартин Димитров), Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Георги Купенов ('46 Кристиан Димитров), Крум Стоянов ('46 Милен Кикарин), Серкан Юсеин ('46 Меледже), Лъчезар Балтанов ('78 Радослав Апостолов), Фелипе Бризола, Жоао Пауло, Иван Стоянов "70 Наско Милев), Асен Чандъров ('46 Даниел Кутев)

Етър: Цветомир Цанков, Михаил Минков, Мартин Николов, Александър Кирилов, Петър Димитров, Иван Петков, Чавдар Ивайлов, Любомир Гуцев, Стефан Неделчев, Николай Цветков, Станислав Генчев

17 юли, Пловдив: Ботев – Септември (Сф)
22 юли, Пловдив: Ботев – Етникос (Ахнас)

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо