2. Ботев (Пд)
  3. Куп пропуски и минимална победа за Ботев над местния тим в Трявна

Куп пропуски и минимална победа за Ботев над местния тим в Трявна

Канарчетата показаха добра игра и можеха да победят с по-категоричен резултат

"Ботев" Пловдив спечели със минималното 1:0 поредната си контролна среща от лагера в Трявна, в която съперник бе третодивизионния местен тим ОФК "Трявна". Единственото попадение за "жълто-черните" реализира Даниел Кутев в средата на първото полувреме.

"Жълто-черните" започнаха двубоя в състав от футболисти с по-малко игрови минути в контролите до момента. На вратата стартира Мартин Димитров, в центъра на защитата пред него си партнираха Кристиан Димитров и Костадин Стоянов, а на нетипични постове като крайни бранители действаха Исмет Рамадан и Георги Купенов. Триото в средата на терена съставиха Меледже, Радослав Апостолов и Асен Чандъров, по фланговете започнаха Милко Георгиев и Даниел Кутев, а на върха на атаката бе Наско Милев.

Въпреки, че имаха игрово надмощие през цялата първа част, "канарчетата" трудно пробиваха през гъстата отбрана на домакините и рядко стигаха в опасна близост до вратата. Пловдивчани се възползваха при най-добрата си възможност в 27-ата минута, когато Асен Чандъров изведе с много хубав пас зад защитата Даниел Кутев, който преодоля вратаря и откри резултата.

На полувремето в игра за "Ботев" се появиха Цветомир Панов, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола, Жоао Пауло, Тодор Неделев и Иван Стоянов.

След извършените промени "Ботев" взе тотално инициативата и за разлика от първата част чистите голови ситуации пред вратата на домакините заваляха като пороен дъжд. Другата разлика с първото полувреме е, че въпреки многобройните шансове, вратата на "Трявна" остана "суха". "Канарчетата" заплетоха една след друга добри комбинации и пропуснаха повече от дузина положения.

Тон на неточните завършващи удари даде Крум Стоянов, а след него последваха пропуски на Жоао Пауло, Иван Стоянов, Тодор Неделев, като след удари на тримата топката на три пъти срещна и напречната греда. Вратарят на домакините парира опасни шутове на Серкан Юсеин и Фелипе Бризола, веднъж защитник изчисти от голлинията, а друг блокира шанс и пред Цветомир Панов.

След пороят от пропуски в крайна сметка резултатът остана непроменен и "Ботев" спечели със скромното 1:0.

Това бе и последното действие на "канарчетата" от лагера в Трявна. В петък сутрин отборът потегля за Бургас, където в 18:30 часа ще срещне "Септември" на стадион "Лазур".

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо