2. Челси
  3. Челси мачка холандци в контрола (ВИДЕО)

Челси мачка холандци в контрола (ВИДЕО)

"Сините" се наложиха с 3:1 в приятелски мач срещу Витес

Отборът на Челси спечели с 3:1 приятелската среща срещу холандския Витес. Възпитаниците на Жозе Моуриньо доминираха през целия мач и заслужено се поздравиха с победа.

Резултатът в срещата бе открит още в четвъртата минута. Пробив на новото попълнение на „сините” Диего Коща доведе до извеждащо попадение към Мохамед Салах, който бе безкомпромисен и откри резултата.

В 24-ата минута другото ново попълнение на лондонския тим Сеск Фабрегас увеличи преднината на Челси с прекрасно гол от пряк свободен удар.

Домакините имаха добра възможност да намалят пасива в 37-ата минута, но пробивът на Лийрдам бе спрян от добра намеса на Петър Чех.

Лабяд отправи страхотен далечен удар в през втората част, който обаче срещна гредата, за щастие на вратаря на Челси.

Четвърт час преди края на срещата гостите направиха резултата класически. Подобно на ситуацията при първия гол, Коща проби в предни позиции и центрира, където този път на правилното място бе Неманя Матич, който с решаващо докосване направи 3:0 за Челси.

Почетният гол за домакините дойде в самия край на срещата. В 89-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Фаулът бе изпълнен светкавично и топката бе подадена към влезлият две минути по-рано в игра Урос Дордевич, който с едно докосване прати топката в мрежата на Петър Чех.

Следващата контрола на Челси е срещу Вердер Бремен на 3 август. Витес играе следващата си контрола също на 3 август срещу Болтън Уондърърс.

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)