2. Черно Море
  3. Черно море надви грузинци след драма в края за 3:2

Черно море надви грузинци след драма в края за 3:2

"Моряците" водеха с 2:0, но допуснаха два гола за две минути, Расим донесе успеха от дузпа

Черно море надви с 3:2 грузинския Сабуртало в контрола на лагера в Алания. Отборът на Георги Иванов щеше да постигне убедителен успех, но 20 минути преди края Гонзо пусна всички юноши и това даде шанс на съперника да се върне в мача.

Мачът започна по отличен начин за „моряците” с два гола още до 12-ата минута. Не беше изминала и минута, когато Божилов стреля силно, вратарят на грузинците изби, но Сашо Александров направи добавка за 1:0. В 12-ата минута Коконов засече остро центриране и удвои.

Варненци имаха пълно надмощие с първия си състав, но 20 минути преди края Гонзо извади титулярите и пусна всички юноши.

Това доведе до срив в играта на тима и само за две минути грузинците изравниха след груби грешки в българския състав в 86-ата и 87-ата минута за 2:2.

Минута преди края обаче Черно море получи правото да изпълни дузпа и Бекир Расим бе точен, с което даде победата на „моряците” – 3:2.

Черно море – Сабуртало 3:2
1:0 1’ Александров
2:0 12’ Коконов