2. Черно Море
  3. Черно море спечели битката за Варна при 19-годишните

Черно море спечели битката за Варна при 19-годишните

„Моряците” победиха Спартак с 2:0

Талантите на “Черно море” спечелиха с 2:0 битката за Варна срещу “Спартак 1918″ в градското дерби от 9-тия кръг на Елитната футболна група до 19 години, съобщи клубният сайт на „моряците”.

Двубоя се игра на стадиона от Спортен комплекс “Черно море” под Аспаруховия мост, а домакините стигнаха до шестата си победа от началото на сезона с голове на Кристиян Пешков и Александър Попов.

Пешков откри резултата в 31-ата минута след чудесна асистенция на Мартин Костадинов, а в 62-ата минута Попов оформи крайния резултат с хубав диагонален изстрел, след като преди това бе отлично изведен от Пешков.

Победата на “Черно море” можеше да бъде и още по-изразителна, след като „,моряците“ изпуснаха още доста добри възможности, а веднъж и гредата спаси стража на „соколите“ Станислав Вълчев.

След този успех “Черно море” остава лидер в класирането с 20 точки, следван от ЦСКА с 19 т. Варненци имат да играят и отложен мач срещу 3-тия в класирането “Литекс” в края на ноември.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)