2. Други спортове
  3. „Алекса Х” спечели І етап от регата „Кор Кароли-Бавария яхтс”

„Алекса Х” спечели І етап от регата „Кор Кароли-Бавария яхтс”

Два екипажа от Несебър доминираха в първия етап от Х ветроходна регата за килови яхти „Кор Кароли-Бавария яхтс”. Участниците в тридневната надпревара стартираха в 10:35 ч. във Варненския залив на западен вятър, малко по-късно вятърът се ориентира от юг.

Два екипажа от Несебър доминираха в първия етап от Х ветроходна регата за килови яхти „Кор Кароли-Бавария яхтс”. Участниците в тридневната надпревара стартираха в 10:35 ч. във Варненския залив на западен вятър, малко по-късно вятърът се ориентира от юг. Пръв в Несебър, в 19:07,59 ч. финишира екипажът на „Венид яхт” с шкипер Георги Михов от ОМК „Несебър 2000”. След най-бързите, финалната линия на входа на яхтеното пристанище в Несебър пресякоха „”Алекса Х” (Александър Александров, ЯСК „Несебър 2009”), „Петра” (Никола Дуков, ВК „Понтос” Варна), „Ектази” (Тодор Русев, ВК „Понтос”) и др.

Победител по коригирано време в етапа е „Алекса Х”, „Венид яхт” и „Екстази”. В клас „Рали”, в който класирането става по системата „време за време”, победител е екипажът на „Лекокрила” с шкипер Христо Стоянов от ЯК „Бавария яхтс”. Останалите екипажи се очаква да финишират около и след
полунощ.

В събота, 14 август, е старта на най-дългия етап от състезанието – Несебър-Балчик (51 морски мили, коефициент 2.0).