2. Други спортове
  3. Антоанета Стефанова завърши седма в онлайн турнир по шах

Антоанета Стефанова завърши седма в онлайн турнир по шах

Рускинята Екатерина Лахно триумфира при жените

Гросмайстор Антоанета Стефанова завърши на седмо място, а рускинята Екатерина Лахно триумфира при жените в първото издание на онлайн "Мемориал Щайниц" по блиц шахмат на ФИДЕ.

Стефанова събра 9.0 точки след изиграването на 18 партии с 3-минутна контрола и добавяне от 2 секунди за всеки ход. Тя постигна 7 победи, 4 ремита и 7 загуби в трите състезателни дни на надпреварата при дамите, в която се включиха десет шахматистки.

Шампионката беше определена с тайбрек, след като Лахно и китайката Лей Тинцзе събраха по 12.0 точки. В решаващия двубой за титлата рускинята, която е световна шампионка по блиц от миналата година, успя да надделее с черните след 152 хода, с което заслужи първото място. Тинцзе остана втора, а трета завърши Жансая Абдумалик (Казахстан) с 11.5 точки.

Финалният ден от надпреварата при мъжете приключва по-късно днес, като лидери преди последните четири кръга са Даниил Дубов (Русия) и Магнус Карлсен (Норвегия).