2. Други спортове
  3. Българските юноши обраха овациите на колоездачно състезание в Сърбия

Българските юноши обраха овациите на колоездачно състезание в Сърбия

Георги Гинин спечели безапелационно първото място, като стартира с юношите старша възраст, въпреки че е по-малък и реално трябва да кара с младшата

Юношеският национален отбор на България записа страхотно представяне по време на колоездчните състезания в съседна Сърбия. Отборът ни кара в два старта в Нови Сад за „Fair Cities Trophy” 2015.

В първия ден Михаил Михайлов остана 2-ри, като за първата позиция не му достигна и малко късмет. Във второто състезание на другия ден обаче, българското превъзходство бе тотално. Георги Гинин спечели безапелационно първото място, като стартира с юношите старша възраст, въпреки че е по-малък и реално трябва да кара с младшата. Трасето бе с дължина 100 км, а Гинин се откъсна още след 5-ия километър и до края водеше колоната напълно сам.

Вчера вечерта надеждите ни отпътуваха за Франция, където ще стартират в още едно състезание, осигурено им от Българския колоездачен съюз. Нашите момчета ще мерят сили на 22th Trophee Centre Morbihan идния уикенд. Състезанието е кръг от Световната купа и се чака ново добро класиране.

Наред с това в БКС очакват отговор и от Унгарската федерация за състезание в последните два дни на май, на което почти сигурно отново още има наши представители. След този „европейски рейд”, юношите ни трябва да се приберат у нас.

От родния Съюз правят всичко възможно да осигурят и максимално добра подготовка на състезателите ни и за предстоящото Европейско първенство на писта в Атина, което ще се проведе в периода 14-19 юли. За целта са изпратени документи за подготвителен лагер именно в гръцката столица от 19 юни до 10 юли.
Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024