2. Други спортове
  3. Хандбалистите на Спартак (Вн) победиха Локо (ГО) в първия плейоф за бронзовите медали

Горнооряховци паднаха във Варна от местния "Спартак" след скандално съдийство на реферите Ганев и Белов от Добрич и ще подадат жалба за формално нарушение на правилата

Хандбалният тим на "Локомотив" (ГО) претърпя загуба с 42:21 (16:10) в първия плейофен мач за бронзовите медали в мъжкото първенство на "А" група. Горнооряховци паднаха във Варна от местния "Спартак" след скандално съдийство на реферите Ганев и Белов от Добрич и ще подадат жалба за формално нарушение на правилата, съобщава sport-vt.com.

"Започнахме мача добре и до 5-ата минута вече водехме с 3:1. След това реферите обърнаха свирката в полза на домакините, но до 20-ата минута нещата бяха на кантар  "Спартак" водеше с 12:10. Всичко се реши от реферите само за три минути, когато с измислени изгонвания ни оставиха с трима души на терена.

Евлоги Вълчанов бе отстранен неизвестно за какво. Последва и абсурдно изгонване на Милен Стоянов, след като в центъра на терена състезател на домакините изпсува при отсъдена дузпа в наша полза, а реферите решиха, че това е Стоянов. За капак при наша атака и груб фаул отсъдиха само девятка, аз скочих от пейката и ми дадоха 2 минути, но ни отнеха владеенето на топката. Това не може да става при спряна игра и е формално нарушение на правилата, за което ще подадем жалба", заяви играещият президент на "Локо" (ГО) Галин Караджов.

Останали едва с трима човека на игрището, горнооряховци получиха 5 безответни гола и разликата стана 7 гола за "Спартак". Изходът от мача вече бе решен, а след почивката домакините дпърнаха с 9 гола и тъкмо разликата бе намалена до 7, отново бяха изгонени М. Стоянов и Н. Иванов.

"Срещата едва ли ще се преиграе заради други абсурди. По нормативни документи трябва да внеса жалбата максимум 12 ч. след края на двубоя и в същия срок да преведа 200 лв. по банков път. Как да стане, като мачът завърши в 20 ч. в събота вечерта?!", заяви Галин Караджов. Той се обадил на Божидар Георгиев от БФХ, който го уведомил, че могат да пуснат жалбата и в понеделник, но полуфиналът едва ли ще се преиграе, а по-скоро ще има наказание на съдиите.

Срещу същата двойка от Добрич  Ганев и Белов, скочиха и от "Етър-64" преди броени дни на финалите за титлата при девойките ст. възраст, като домакините от "Шумен" скандално биха с 15:14 и стигнаха до финала за сметка на "виолетовите".

Реваншът от битката за 3-4 място между "Локо" (ГО) и "Спартак" (Вн) е във вторник от 18 ч. в зала "Никола Петров" в Г. Оряховица. При победа на "железничарите" ще се стигне до трети мач, който е на 21 май отново във Варна.