2. Други спортове
  3. Калина Стефанова стана световна вицешампионка по самбо в Минск

Калина Стефанова стана световна вицешампионка по самбо в Минск

Българката Калина Стефанова стана световна вицешампионка на световното първенство по самбо за мъже и за жени и по бойно самбо, което завърши днес в Минск.

Във финала на категория до 56 килограма Калина Стефанова загуби с 0:1 от Дорсурен Сумиуа (Монголия) и остана със сребърен медал.
Калина Стефанова е световна шампионка в категория до 56 килограма за миналата година и европейска вицешампионка за тази година.
Калина Стефанова е състезателка на НСА "Васил Левски".

В категория над 100 килограма при спортното самбо Иван Илиев спечели бронзов медал в най-престижната категория.
На полуфиналите Иван Илиев загуби днес от Юрий Рибак (Беларус).

В категория до 62 килограма - спортно самбо, българският самбист Борис Борисов бе ощетен от съдиите още в първата си среща и отпадна.

В бойното самбо в категория до 90 килограма Камен Георгиев още в първата си среща със самбист от Таджикистан получи тежка контузия - счупена ръка, но въпреки това завърши срещата, макар и със загуба с 3:4.

Камен Георгиев получи лекарска забрана и в момента е в гипс. Така България завърши участието си в световното първенство по самбо за мъже и за жени и по бойно самбо с 8 медала - 1 златен, 3 сребърни и 4 бронзови медала.

Най-много медали спечелиха самбистите на родината на самбото - Русия.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова