2. Други спортове
  3. „Мерцедес Трофи” събра 72-а голфъри

„Мерцедес Трофи” събра 72-а голфъри

Националният финал на най-голямото състезание в аматьорския голф – турнирът „Мерцедес Трофи” събра 72-ма от най добрите голфъри в България

Националният финал на най-голямото състезание в аматьорския голф – турнирът „Мерцедес Трофи” събра 72-ма от най добрите голфъри в България. Страната ни за първа година е включена във веригата на най-голямото аматьорско състезание по голф в света под егидата на немската автомобилна марка. В световния финал в Шутгард, Германия  участват представители на повече от 40 страни и задължително голфърите трябва да са клиенти на марката.

Повече от 70 голфъри, най-добрите 24 в трите дивизии от квалификационния турнир през май на Калиакра, водиха равностойна битка с вятъра на 18-те дупки под Пирин планина.

Тримата българи, който си завоюваха място в българския отбор по голф за финала на Мерцедес трофи в Щутгард (Гер) в края на септември са  първия при майсторите на стика и състезател в националния отбор на България, Теодор Тодоров с 23 грос точки в дивизия А, бившият баскетболист Владо Боянов, който победи в дивизия „Б” в националния финал на игрището край Разлог Пирин голф с 35 нетни стейбълфорд точки. В дивизия „В” начело е Сергей Стойков с 42 стейбълфорд точки.

В дивизия А в общото класиране най- добре се представи финалиста Теодоро Тодоров с 23 грос, следван от Иван Голомеев с 20 брутни точки и трети се наред Атанас Генов с 18 точки.
„Бих искал да благодаря на кедито ми, негова е заслугата да спечеля. Бих искал да му подаря купата, която спечелих, не без негова помощ” каза първия в дивизия А, Теодор Тодоров.

В дивизия Б почетното първо място зае Кирил Златков с 39 нетни Стейбълфорд точки.
„За него днес разбрах, че тренира по 2 пъти на ден, играе минимум 18 дупки всеки ден. Аз не успявам да тренирам толкова често националния отбор по голф” каза Николай Станев. На второ място се класира финалситът, клиент на Мерцедес Владимир Боянов с 35 нетни Стейбълфорд точки, следван от Ватко Бешлиев с 33 точки.
„За мен това първо място беше поставена цел. Да си номер 1 в турнира на кола номер 1- това е истинска чест за мен” каза Кирил Златков, представител на местния ежедневник Струма.

В дивизия В първи се класира Сергей Стойков с 42 нетни Стейбълфорд точки, който ще представи България на световните финали в германия, следван от Георги Демирев с 38 нетни точки и на трето място Боян Узунов с 33 точки, син на Красимир Узунов, собственик на Интерсервиз Узунови.

„ Надяваме се отбор България да представи достойно страната ни на финала и да се класира в челната тройка” каза г-н Николай Станев, мениджър развитие на Българска Голф Асоциация.

Голфърите се състезаваха на 18 дупки на шампионското игрище, проектирано от професионалния играч Иън Узнам.  Играчите бяха разпределени в три дивизии, спрямо хендикапа. Стартът на турнира бе обявен в 9.00 на 25.06.2011 последователен старт от 1-ва и 10-та дупка. В турнира взеха участие изп. директор на Балканстар Пламен Митев и директор маркетинг и комуникации Филип Китов, които нямат право да се състезават за голямата награда.

Гостите умаха възможност да тестват автомобилите от гамата Мерцедес- Бенц през целия уикенд. Специално предложение за дамите- гости тест драйв или голф обучение за начинаещи.