2. Други спортове
  3. Националките ни по естетическа гимнастика със силен първи ден на Световната купа

Отбори на България заемат първо и трето място при жените след първия ден на финала

Националните отбори на България заемат първо и трето място при жените след първия ден на финала на Световната купа по естетическа групова гимнастика в Киари (Италия).

Световните шампионки от The National team водят в подреждането. Сияна Табакова, Карина Нейкова, Дария Капсъзова, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева получиха за изпълнението си оценка от 28.300 точки.

Вторият тим National team в състав Дария Войнова, Никол Златкова, Кристиaна Дойчева, Мария Стаменова, Никол Ангелова, Анжелика Казакова, Рая Сръндева, Катрин Тасева и резерва Ива Папукчиева е на трета позиция до момента с 27.550 точки.

Между двата отбора на България е Минетит (Финландия) с 28.150 точки.

При девойките след първото изиграване новият състав на България Линой Георгиева, Андрея Христова, Андреа Сарафова, Дария Начева, Жаклин Найденова, Владина Грошева, Далия Иванова, Адриана Михайлова и резерва Магдалена Микова заема второто място с 26.850 точки.

Лидер във временното класиране е Минетит джуниър (Финландия) с 27.400 точки.

Старши треньор на двата тима за жени е Кристина Ташева, а с девойките работи заедно с Елена Дукова.

Надпреварата в Италия продължава и утре.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков