2. Други спортове
  3. Нов спорт разширява географията си

Нов спорт разширява географията си

Ракетлонът набира популярност и у нас

Представители на седем страни оспорваха наградите на Васил Иванов - Лучано на Международния шампионат по ракетлон / тенис на маса,бадминтон скуош и тенис/ на България, на спортната база на Национална спортна академия”Васил Левски”, организиран от БФ Бадминтон.

Такъв шампионат е организиран през 2003,2004 години и възстановен сега. Състезателите се състезаваха в 4 различни категории: - клас”А-елит”; клас „Б”; клас”С” и двоки мъже. Много интересен и напрегнат двубой оформиха в категория”А - елит” Исмо Ронко от Финландия и Марсел Вайгъл от Австрия.

Скандинавецът беше по-свеж и оказа равномерна игра във всички спортове, докато австриеца беше по-добър само в бадминтона и равностоен в скуоша. Двубоят продължи два часа, като победа извоюва Исмо Ронко с резултат 21:13 - тенис на маса; 17:21- бадминтон;22:20 - скуош; 16:9 - тенис. Общ резултат +13 за Исмо Ронко.

В клас „Елит” класирането е следното:
1. Исмо Ронко – Финландия
2. Марсел Вайгъл – Австрия
3. Марсел Кравец – Словакия
4. Алекс Левин – Израел

Драматичен и интересен финалът в категория „Б” между Даниел Кожухаро - Румъния и Желязко Вълков - България.
Победа с малка разлика завоюва 20 години по-младият румънец. На трето място се класира Хория Наумеско - Румъния. При двойките крайно напрегнат беше двубоят между двойките Кравец -Словакия с Ронко - Финландия срещу Стилиян Станков и Сибин Атанасов България. Надделяха Кравец и Ронко. Трети се класираха Константинеско и Лучиян от Румъния.