2. Други спортове
  3. "Парадайс данс" с 3 приза от държавния открит турнир в София

"Парадайс данс" с 3 приза от държавния открит турнир в София

Пореден голям успех постигна пловдивският клуб по спортни танци от силния турнир в София през уикенда

Пореден голям успех – титла и 2 сребърни медала, спечели пловдивският клуб по спортни танци „Парадайс данс” от силния открит държавен турнир по спортни танци в София през уикенда. Надпреварата бе организирана от столичния клуб "Амаранд" и родната федерация по спортни танци и беше валидна за кръг от турнира за купата на България.

Със силно представяне в столицата и на стандарт, и на латина се отличиха трите  пловдивски двойки Цветан Минев - Елена Иванова, Николай Василев – Виктория Бозукова и Борис Орешков - Десислава Джоглева. Те не само се класираха на финала, но и заслужено намериха място на почетната стълбичка на победителите.

В многобоя на всички танци Орешков-Джоглева станаха първи в клас 15D, Василев-Бозукова – втори в клас Е в групата до 13 години, а Цветан Минев и Елена Иванова – вицешампиони също в клас Е, но при 11-годишните.

Последната танцова двойка  спокойно можеше да стане и шампион в своя клас, защото разликата в показателите с първите бе минимална, но съдията по ограниченията имаше претенции към сценичните им костюми.

При юношите старша възраст Илия Кючуков-Таня Минева от "Парадайс данс" също намериха място на финалите, но изненадващо останаха четвърти в многобоя.

”Доволна съм от представянето на клуба. Борихме се за първите места във всички класове, защото нашите двойки видимо израстнаха от миналата година”, коментира главният треньор на „Парадайс данс” Гергана Жекова.
Надпреварата в София събра в столичната зала „Христо Ботев” в Студентски град най-добрите български танцьори от всички клубове в страната.  В турнира се пуснаха близо 100 танцови двойки. Състезанието носеше на участниците точки за преминаване в по-горен клас.

Както е известно преди седмица на държавното първенство по спортни танци в столичната зала "София Арена Армеец" други представители на "Парадайс данс" обраха златните медали. Шампионски титли на България извоюваха Христина Иванова и партньорът й Георги Ганев в многобоя от 10 танца при аматьорите над 19 години, както и Виктория Мавракова, която заедно с Кристиян Йорданов бяха над всички в латиноамериканските танци при младежите. Двете двойки спечелиха и квоти за участие на световните първенства.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година