2. Други спортове
  3. Шампионка от Атина взе квота за Лондон на 100м гръб

Шампионка от Атина взе квота за Лондон на 100м гръб

Олимпийската шампионка от Атина 2004 Лор Маноду спечели квота за Игрите в Лондон през това лято в плуването на 100 метра гръб на Националната първенство на Франция

Олимпийската шампионка от Атина 2004 Лор Маноду спечели квота за Игрите в Лондон през това лято в плуването на 100 метра гръб на Националната първенство на Франция. Маноду, която се завърна в спорта в средата на юли миналия сезон след почти 2-годишно отказване, спечели първото място в дисциплината с време 1:00.16 минута и покри норматив за участие на Олимпиадата в английската столица.

"Към края имах проблеми. Усещах умора, но съм щастлива, че успях", коментира 25-годишната французойка. Маноду обяви, че се оттегля от плуването на 17 септември 2009 година след разочароващото представяне на Олимпийските игри в Пекин в 13 месеца по-рано.

В китайската столица тя остана последна във финала на 400 метра свободен стил, завърши седма на 100 метра свободен стил и беше елиминирана в сериите на 200 метра гръб. "Исках да докажа на себе си, че съм взела правилното решение да се завърна. Имах трудни моменти, но хората около мен ме подкрепяха безрезервно. надявам се да се представя добре и в Лондон", каза тя.

Победата на Маноду на 400 метра свободен стил на Игрите в Атина донесе на Франция първо златно отличие в плуването след 52-годишно прекъсване. Тя има още три световни и девет европейски титли. Новата надежда на френското плуване Камий Мюфа си осигури квоти за Игрите в Лондон на 200 и на 400 метра свободен стил, след като подобри националните рекорди на Маноду в двете дисциплини по време на шампионата. Мюфа финишира за 1:55.40 минута на 200 метра, с 8 стотни от секундата по-добро от старото национално постижение. На 400 метра тя спря хронометрите 4:01.13 минути, което е с цяла секунда по-бързо от досегашния рекорд на Франция.
Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година