2. Други спортове
  3. Сребърен медал за ансамбъла ни в Киев

Сребърен медал за ансамбъла ни в Киев

Българките изиграха отлично съчетанието си на топки, а на ленти допуснаха само една грешка

Националният ансамбъл на България спечели сребърен медал в съчетанието на пет топки и остана четвърти на три ленти и два обръча на финалите на Световната купа по художествена гимнастика в Киев (Украйна).

Българките изиграха отлично съчетанието си на топки, а на ленти допуснаха само една грешка. Възпитаничките на Илиана Раева получиха оценки от 27.550 на топки и 27.450 точки на обръчи и ленти.

Победител и в двата финала е Беларус. На ленти и обръчи Италия направиха две грешки, но бяха класирани трети.

Илиана Раева заяви, че е страшно доволна от първото състезание на ансамбъла за олимпийския сезон. Вчера българките спечелиха бронзов медал в многобоя.

"На топки момичетата играха много силно като допуснаха само една грешка в края. На ленти и обръчи сме четвърти след италианките. Ние направихме една грешка, а те - две грешки.

Днес категорично България беше по-силна от Италия. Абсолютно ощетени сме на ленти и обръчи, а италианките взеха нереален бронзов медал.

Много съм доволна от момичетата. Исках да си сверя часовника си и като композиции и трудности видях, че сме на прав път. Специалистите много харесаха съчетанията и казаха, че са много силни.

На лентите и обръчите ще сменя само аранжимента на музиката", коментира за БТА от Киев Илиана Раева. От 16.00 до 18.30 часа са финалите при жените с участието на Силвия Митева.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година