2. Други спортове
  3. Стефани Стоева с ценна победа за България на международния шампионат по бадминтон

В спортна зала „Васил Левски” в град Пазарджик завърши Откритият международен шампионат на България за младежи и девойки, кръг от Европейската купа с точки за световна ранглиста.

Младите надежди на 16 страни, кандидати за олимпийски квоти за Рио Де Жанейро 2016, демонстрираха завидно за възрастта си майсторство.

Особенно ценна за нас е победата на европейската шампионка за девойки, 17-годишната Стефани Стоева, която на финала надигра убедително с резултат 21:18; 21:14 шампионката на Турция Неслихан Йигит, 30-та в световната ранглиста за жени и участничка на Олимпийските игри в Лондон с подобно класиране, като това на Петя Неделчева.

Вторият златен медал беше за двойката Стефани и Габриела Стоеви, които на финала победиха Емре Фере и Ебру Йазган с 21:9 ; 21:19.

Сребърен медал за смесената ни двойка Стефан Гърев и Габриела Стоева, които на финала отстъпиха на Бастан Керсалду и Ане Трам с 16:21 ; 7:21.

Победители при младежи единично са Джонатън Долан от Ирландия, който победи на финала Джош Нейл от Шотландия с 21:9 ; 21:15.

При младежките двойки шампиони станаха Росели Мунс и Роберт Табелинг от Холандия, които победиха Дебрайс и Тювен от Франция с 21:17 ; 21:17.

Отлично представяне на младото поколение, което се готви за Рио Де Жанейро 2016, е изводът на федерацията.

Междувременно завърши традиционният международен турнир за купата на кмета на град Първомай, г-н Ангел Папазов. В двудневната надпревара се включиха младите надежди до 15 и 17 години на Армения и България.

3 купи, подплатени със златни медали на Българска Федерация Бадминтон и Община Първомай, заминаха за Армения, като при 15-годишните победител при девойките е Лилит Погосян, а при юноши до 15 години стана Гор Агопян.

При 17-годишните девойки купата спечели Магда Димитрова от Дупница, а при юношите - Гурген Погосян от Армения.

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година