2. Други спортове
  3. „Цар Симеон” с нова шампионска титла и 4 бронзови медала от държавното на писта

„Цар Симеон” с нова шампионска титла и 4 бронзови медала от държавното на писта

Капитанът на отбора Пламен Димов, който стана шампион в тежката дисциплина издръжливост по точки и спечели бронз на скрач

Пореден добър успех – шампионска титла на България и 4 бронзови медала извоюва пловдивският колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” на държавното лично-отборно първенство на писта за мъже, което се проведе в София на столичния колодрум „Сердика“. В герой за „царския” тим се превърна капитанът и лидерът на отбора Пламен Димов, който стана шампион в тежката дисциплина издръжливост по точки и спечели бронз на скрач в индивидуалната надпревара, както и други 3 бронзови медала в отборния шампионат.

Иначе пловдивските бегачи тръгнаха за поредното си важно състезание в София с високи амбиции и със самочувствието на републикански отборни шампиони на писта от миналата година и сега те отново доказаха класата си.

В крайното генерално отборно класиране тимът на  „Цар Симеон 1898”  отново се качи  на почетната стълбичка на отличниците, като изкова бронзовите медали, след традиционно силните школи на „Хемус” –Троян и КК „Бургас”. Този успех бе постигнат след като пловдивчани в състав: Пламен Димов, Светослав Недев, Любомир Николов и юношеският национал Нако Георгиев, станаха трети и в двете преследвания  на 4000 метра -  в италианското и отборното преследване.

В индивидуалната надпревара асът на „Цар Симеон 1898”  Пламен Димов първо грабна бронзовия медал в дисциплината скрач (60 обиколки), като само една точка не му достигна да стане вицешампион на страната. Първи тук стана Павлин Балински  от „Хемус” –Троян, а втори – Радостин Димов  от КК „Добрич”.

В дисциплината издръжливост по точки (на 40 км в 120 обиколки на пистата, със спринт на всяка 6-та обиколка), обаче пловдивчанинът кара като лъв и остави конкурентите си далеч след себе си. Димов стана убедителен национален шампион, като спечели 78 точки и така изпревари с цели 20 т. втория -  Станимир Чолаков  от „Хемус” –Троян, останал с 58 т. Трети е националът на шосе Евгени Панайотов от КК „Бургас” с 56 т.

Както е известно за пловдивския колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" тази година не караха трима от най-добрите пистаджии - световният шампион на писта от "Кейптаун-2007" в дисциплината издръжливост по точки - Радослав Константинов, който се прибра в САЩ, където живее от години, Борислав Иванов, който е контузен, и пистовият национал Дамян Филипов, който доскоро бе по лични дела в Малта и не е тренирал достатъчно.

Националният лично-отборен шампионат на писта събра на столичния колодрум "Сердика" най-добрите пистаджии от всички колоездачни клубове в страната. Наред с републиканското първенство на шосе и Обиколката на България, това първенство бе е един от най-важните и престижни стартове от спортния календар на Българския колоездачен съюз.

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година