2. Други спортове
  3. Венцислав Айдарски отпадна в сериите на 1500 метра свободен стил

Венцислав Айдарски отпадна в сериите на 1500 метра свободен стил

Българинът постави време 15:46.33 минути и се класира на 23-о място

Българинът Венцислав Айдарски отпадна от сериите на 1500 метра свободен стил за мъже на световното първенство по плувни спортове в Шанхай.

Той постави време 15:46.33 минути и се класира на 23-о място, като само първите осем продължават към финала. 20-годишният Айдарски, който е притежател на националния рекорд с време 15:19.86 минути, тръгна лошо в първите 100 метра и изоставаше до предпоследно място, но в последствие успя да изпревари еквадореца Естебан Ендерица след 450 метра и австралиеца Джеръд Кайли след 850 метра.

Българинът обаче изостана на 58.20 секунди от победителя Сун Ян. 19-годишният китаец записа време 14:83.13 минути и доказа, че именно той е заместникът на отказалия се от активната си спортна кариера австралиец Грант Хакет, който доминираше изцяло свободния стил на 1500 метра.

В сериите преди финала китаецът Ян спечели най-голямата си победа от класирането на златния медалист от Пекин - Осама Мелули, който не успя да се класира за финала. Тунизиецът остана на 15-о място с 25.43 секунди пасив срещу първото време за деня. Сун вече спечели плуването на 800 метра свободен стил в Шанхай, а на 400 метра остана със сребърен медал. Във финала на 1500 метра той ще срещне конкуренция от страна на Герго Киш (Унгария), Петер Вандеркаай (САЩ), Чад Ла Турет (САЩ), Райън Кокрейн (Канада), Пал Йонсен (Фарьорски острови), Йосуке Миямото (Япония) и Самуел Пицети (Италия).

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година