2. Други спортове
  3. Йоана Илиева отново с купата за №1 в Европа

Йоана Илиева отново с купата за №1 в Европа

Българката спечели сребърен медал от Европейската купа по сабя

За втора поредна година Йоана Илиева извоюва Европейската купа по сабя за кадетки и сребърен медал от първенството на Стария континент.

На провеждащия се в Сочи европейски шампионат за кадети и младежи Илиева отново се класира втора – така както и през миналата година в Пловдив.

В мача за златния медал най-силната българска състезателка по фехтовка отстъпи с 11:15 пред Дениз Селин Юнлудаг (Тур). Всъщност, Юндулаг се оказа големият печеливш от полуфинала между Илиева и младата унгарска звезда Лиза Пущай.

Българката и Пущай (шампионка до 17 г. и втора до 20 г. от Пловдив ‘17) изиграха, по мнението на специалистите, най-силния мач в турнира при кадетките.

Йоана го спечели с 15:14, но изчерпа немалка част от своите физически и психически сили. Това пролича във финала, в който по-издръжлива се оказа представителката на Турция.

Освен Пущай, бронз взе и Даря Дрозд (Рус).

Добро представяне имаха и другите две българки в индивидуалната надпревара на сабя. Те също стигнаха до директните елиминации, като Теодора Вутова завърши 18-а, а Елица Станимирова – 24-а.

Със спечелените точки Йоана Илиева предсрочно си осигури Европейската купа във възрастовата група до 17 години. През 2017 г. състезателката на клуб „Свечников”, с треньор Ивайло Воденов, също заслужи трофея преди последните няколко състезания от веригата.

В Сочи Йоана ще се бори за медал и в шампионата за девойки – до 20 години.

Най-предно класиране за България при кадетите в Сочи донесе Христо Ефимов – 9-о място.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година