3. Арсенал игра 20 минути и спаси точката в мач с шест гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал игра 20 минути и спаси точката в мач с шест гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" се измъкнаха на косъм от шокираща загуба срещу Борнемут

Арсенал и Борнемут завършиха 3:3 в зрелищен двубой на "Виталити Стейдиъм". Домакините водеха с 3:0 до 70-та минута, но голове на остриетата на гостите - Санчес, Лукас Перес и Жиру донесоха точката на лондончани.

Първите няколко минути бяха равностойни, като между 6-та и 9-та минута Джошуа Кинг и Джуниър Станислас стреляха към вратата на Арсенал. В 16-та минута Чарли Дениълс бе намерен с прекрасен диагонален пас в наказателното поле, където бе непокрит, Белерин се върна бързо, но бе финтиран и бекът на Борнемут откри резултата.

Пет минути по-късно Калъм Уилсън реализира дузпа, която бе отсъдена след нарушение на Гранит Джака.

В 22-та минута Алексис Санчес отправи първия удар към вратата на Борнемут, но топката излетя далеч над нея. След това Рамзи размени думи с чилиеца, а нападателят му отвърна с неприятни думи.

В 27-та минута Коклен получи контузия и още повече влоши ситуацията на „топчиите“, като на негово място принудително влезе Алекс Окслейд-Чембърлейн.

След почивката Арсенал се опитаха да се върнат бързо в мача и десет минути бяха натикали Борнемут с половината им, но в 58-та минута Райън Фрейзър спечели единоборство в Белерин до наказателното поле, навлезе навътре и от малък ъгъл прониза Чех за трети път.

Все пак, Арсенал стигнаха до гол в 70-та минута, след центриране, отклоняване с глава на Жиру и засичане на Санчес на далечната греда. Това беше и първият удар на лондончани в очертанията на вратата. Пет минути по-късно пък Лукас Перес отбеляза дебютния си гол във Висшата лига, след като Жиру получи топката в наказателното и с красиво отиграване я вдигна във въздуха, откъдето деветката на „топчиите“ я прати в далечния ъгъл.

В 83-та минута Борнемут полчуи нов неприятен удар, след като Саймън Франсис остави тима с 10 човека, тъй като влезе много остро в краката на Арън Рамзи.

Във втората минута на даденото от съдията шест-минутно продължение Оливие Жиру изравни след гол с глава при центриране от близо 20 метра. Така за първи път в историята, Арсенал стигнаха до частичен обрат, след като са губели с три гола.

Точката за "топчиите" ги оставя на четвъртото място, като при победа, тя щяха да изместят Сити от третото място. Ботнемут пък остават 9-ти с 25 пункта.